ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 30-03-2021 16:00   Güncelleme : 30-03-2021 16:00

CHP VE HDP’NİN ORTAKLIĞI MARMARİS’TE BELGELENDİ

CHP VE HDP’NİN ORTAKLIĞI MARMARİS’TE BELGELENDİ

CHP VE HDP’NİN ORTAKLIĞI MARMARİS’TE BELGELENDİ 
CHP ve HDP ülke genelinde beraber yürüdükleri Marmaris’te belgelendi. Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olayları protesto etmek için CHP ve HDP ortak dilekçeye imza atarak Marmaris Kaymakamlığı’na sundukları ortaya çıktı.  
CHP ve HDP ittifakı saklamaya çalışsa da aynı yolda yürüdükleri Muğla’nın Marmaris ilçesi’nde ortaya çıktı. Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olayları protesto etmek için 5 Şubat 2021 Tarihinde Marmaris Kaymakamlığına Verilen dilekçe de CHP ve HDP’nin ortak imzaları dikkat çekti. Dilekçe de “Marmaris Atatürk Heykelinin Önünde  Belgede İmzası Bulunan Demokratik Kitle Örgütleri Partiler Ve Sivil Toplum Örgütleri Olarak Son Günlerde Boğaziçi Üniversitesinde Yaşanan Olayları Protesto Etmek İçin Pandemi Kurallarına Uygun Şekilde Sosyal Mesafeye Uyarak Basın Açıklaması Yapılacaktır” İfadeleri Yer Aldı.
 İşin İlginç Yanı CHP ve HDP’nin ortak yürümesine Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Marmaris Şubesi’nin de katılması oldu. Dilekçe adeta CHP ve HDP’nin gizlemeye çalıştığı ittifakı belgeledi.