SİYASET
Giriş Tarihi : 05-07-2021 18:30   Güncelleme : 05-07-2021 18:30

Başkan Karaca’ya anket ödeneği sorulmamış!

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığındaki toplantıda tek maddesi ele alınırken; Cumhur İttifakı belediye meclis üyeleri geçtiğimiz günlerde yapılan anketin ödeneği ile ilgili Başkan Karaca’ya herhangi bir soru yöneltmediği ifade edildi.

Başkan Karaca’ya anket ödeneği sorulmamış!

Fethiye Belediye Meclisi, Temmuz ayı toplantısı Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleşti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığındaki toplantıda tek maddesi ele alınırken; Cumhur İttifakı belediye meclis üyeleri geçtiğimiz günlerde yapılan anketin ödeneği ile ilgili Başkan Karaca’ya herhangi bir soru yöneltmediği ifade edildi.   

Toplantıda ilk olarak Haziran ayı meclis toplantısı karar özetinin okunup oy birliği ile karara bağlanmasından sonra gündemin tek maddesi olan Faralya Mahallesi’ndeki imar değişikliği oy birliği ile komisyona gönderildi. Faralya mahallesi 147 ada 1 ve 2 no’lu parsellerde jeolojik-jeoteknik raporuna göre istenen imar değişikliği talebi ile ilgili meclise bilgi verildi. İmar değişikliği ile ilgili madde imar komisyonunda görüşüldükten sonra önümüzdeki toplantılarda mecliste karara bağlanması bekleniyor.

 

Kısa süren toplantının ardından Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, meclis üyelerinin ilçe genelinde devam eden çalışmalar hakkındaki sorularını yanıtladı. Cumhur İttifakı’ndan bazı meclis üyeleri mazeretleri nedeniyle toplantıda yer almazken; geçtiğimiz günlerde yapılan “Belediye hizmetlerinden memnuniyet” anketi ödeneğinin nasıl sağlandığı konusunda Başkan Karaca’ya bir soru yöneltilmediği kaydedildi.

Konsensus Araştırma & Danışmanlık tarafından yapılan ankete göre Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca oy oranını 4.7 artırdığı belirtilmişti. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında trafikte yaşanan tartışmayı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları esnasında Türk Bayrağının yerlere atılması ile Fethiye’nin birçok mahallesinde tamamlanmayan projeleri hatırlatan vatandaşlar; anketi yapan şirketin güvenirliğini ve sonuçların gerçeği yansıtıp yansıtmadığını sorgulamıştı.