GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2021 09:24   Güncelleme : 23-11-2021 09:24

Yangın Bölgesindeki Öğenciler, Aydem Perakende -Muzipo Kidsİş Birliğinde Eğitici ve ÖğreticiAtölyelerle Buluşacak

Aydem Perakende,Muzipo Kids veMarmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı iş birliği kapsamında,Muğla ili ve çevresinde temmuz ayında yaşanan yangından etkilenen ilköğretim öğrenciler için eğitici ve öğretici bilim, resim ve duygu tanıma atölyeleri düzenleyecek.

Yangın Bölgesindeki Öğenciler, Aydem Perakende -Muzipo Kidsİş Birliğinde  Eğitici ve ÖğreticiAtölyelerle Buluşacak

Aydem Perakende,Muzipo Kids veMarmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı iş birliği kapsamında,Muğla ili ve çevresinde temmuz ayında yaşanan yangından etkilenen ilköğretim öğrenciler için eğitici ve öğretici bilim, resim ve duygu tanıma atölyeleri düzenleyecek.

 

Aydem Perakende, Marmaris’te temmuz ayında Bayır, Söğüt, Hisarönü, Selimiye, Orhaniye ve Turunç bölgelerinde gerçekleşen yangın sonrasındaeğitim ve sosyal aktivite olanaklarına ulaşmakta zorluk yaşayan öğrenciler içinMuzipo Kids iş birliği ile eğitici ve öğretici atölyeler düzenleyecek. Öğrencilerde yangının psikolojik etkilerini en aza indirmek hedefiyle hayata geçirilen, ilki 25 Kasım Perşembe günü başlayarak 4 hafta boyunca devam edecekatölye gruplarındamaksimum 25öğrenci yer alacak.

 

Proje kapsamında ilkokul birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar eğitim gören öğrencilere,haftada 2 gün 3 saat sürecek ücretsiz bilim, resim ve duygu tanıma atölyeleri düzenlenecek. Eğitici ve öğretici atölyeler serisinin ilki;yaşanılan olumsuz doğa olayları karşısında öğrencilerin almaları gereken önlemleri aktaran, duygularını ifade etmelerini sağlayan duygu tanıma atölyesiyle başlayacak. Ardından öğrenciler yaşadıkları duyguları resim atölyesinderesmedecekler.  Atölyenin son etabı olan bilim atölyesinde ise öğrenciler yangınların nasıl çıktığını öğrenerek önlenmesine yönelik farkındalık kazanacaklar. Atölye kapsamında bölgedeki 100 çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

 

Çocukların eğitimine destek olacak projelerde yer almaktan mutluluk duyduklarını belirten Aydem Perakende Genel Müdürü Serdar Marangoz:“Geçtiğimiz aylarda yaşadığımız yangın felaketi, hepimizi derinden etkiledi. Özellikle yangınlardan zarar gören bölgelerdeki öğrencilerimizin psikolojik olarak desteklenmesini sağlamak için uzun vadede neler yapabileceğimizkonusunda çalışmalar yaptık. Gündem değişse de yangınlar sönse de biliyoruz ki bu bölgelerde yaşayan çocuklarımız yangının etkilerini halen yaşamakta. Bu iş birliği sayesinde Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destekleriyle amacımız tasarladığımız atölyelerle çocuklarımızın sosyal ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak” ifadelerini kullandı.