SEYDİKEMER TÜRK
Giriş Tarihi : 27-06-2020 20:26   Güncelleme : 27-06-2020 20:36

YAKA ,TLOS ANTİK KENTİ YOL ÇALIŞMASI

SEYDİKEMER BELEDİYESİ EKİPLERİ TARAFINDAN YAPILIYOR

YAKA ,TLOS ANTİK KENTİ YOL ÇALIŞMASI

Muğla İlinin Seydikemer İlçesi sınırlarında bulunan Yaka Köyü ve Tlos Antik Kentinin yol düzenlemesi Seydikemer Belediyesi Ekipler tarafından yapılıyor. Yerleşik yaşamlarını sürdüren vatandaşların yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin araçları ile  geliş ve gidişlerinde  çok büyük sıkıntılar çekiliyordu. Artık yolun dar bölgeleri genişletildi.Sıcak asfalt dökümü ile sorunsuz bir yola yapılmış olacak.

Muğla İli Seydikemer İlçesi Yaka Köyü yolu yıllardır dar olmasından dolayı iki araç yan yana geçemiyordu. Seydikemer Belediyesi tarafından önce Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun 23.03.2018 tarih ve 6222 sayılı kararı ile 980 metrelik yeni güzergâh onaylatılması yapıldı. Ardından 30.01.2020 tarihinde yaklaşık 7.000.000.00 Yedimilyon TL bedel ile ihalesi yapılmıştı.
Şimdi ise çalışmaların  başladığını müjdeleyen Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, "Güneşli - Yaka Tlos antik kenti yolu yeni güzergah dahil yaklaşık 4.7 km uzunluğundadır. Dünya genelinde yaygın olan Covid-19 sürecinde yapımına ara verilemeden devam eden Tlos antik kenti yolunun yapımını önümüzdeki hafta başına kadar yapımını tamamlamak için ekiplerimiz planlanmasını yaptığını belirti.
Tlos antik kenti yol yapımında katkıları ile bizlere destek oldu diyen Başkan Otgöz," Kültür ve Turizm Bankanlığımıza ve Muğla Valiliğin eski Sayın Valisi Sayın Esengül Civelek ve Sayın Orhan Tavlı’nında emeklerinin bulunduğu bu yolda kısa sürede tamamlanan sıcak asfalt çalışma bitmiş olacak"dedi.
Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz  ‘’Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy, Eski Valimiz Sayın Esengül Civelek’e ve yeni Valimiz Sayın Orhan Tavlı’ya Milletvekillerimiz Sayın Mehmet Yavuz Demir ve Sayın Yelda Erol Gökcan, İl Başkanımız Sayın Kadem Mete’ye, İlçe Başkanımız Sayın Salih Gümüş’e emeklerinden dolayı, Seydikemeliler adına teşekkür ediyorum"dedi