GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-09-2021 16:05   Güncelleme : 04-09-2021 16:05

Vali Tavlı’dan İlköğretim Haftası mesajı

Muğla Valisi Orhan Tavlı, İlköğretim Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Tavlı, pandemi sürecinde olduğumuz için kurallara uyulmasını istedi.

Vali Tavlı’dan İlköğretim Haftası mesajı

Muğla Valisi Orhan Tavlı, İlköğretim Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Tavlı, pandemi sürecinde olduğumuz için kurallara uyulmasını istedi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı mesajında, “Cennet ülkemizin istikbalini emanet edeceğimiz çocuklarımızın geleceğini şekillendirecek yeni bir eğitim öğretim yılına daha erişmenin heyecanı ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle uzak kaldığımız okullarımıza tekrar kavuşmanın mutluluğuyla 2021-2022 eğitim-öğretim yılının; milletimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını, öğretmen, öğrenci ve velilerimize başarı getirmesini temenni ediyorum. Tam zamanlı ve tüm kademelerde başlayacak olan yüz yüze eğitimde dikkat etmemiz gereken öncelikli konuların başında pandemi süreci gelmektedir. Çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir eğitim öğretim yılı geçirebilmelerini sağlamak amacıyla veli, öğretmen ve öğrencilerimiz maske, mesafe ve temizliğe gereken hassasiyeti göstermeli ve bu konuda kurallara titizlikle uyulmalıdır” dedi.

Açıklamasını sürdüren Vali Tavlı, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 2023 hedefleri doğrultusunda çağın gereklerine uygun bir biçimde eğitimlerini tamamlamaları ve geleceğe eksiksiz hazırlanabilmeleri için devletimizin bütün imkânları seferber edilmektedir. Uzun bir sürecin sonunda 2021-2022 eğitim ve öğretim yılına, tüm kademe ve tüm sınıf seviyelerinde 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren haftada 5 gün yüz yüze eğitime başlıyorsunuz. Azim ve kararlılık içinde yeni bilgi ve beceriler kazanacağınıza ve bunun sonucunda başarılı olacağınıza tüm kalbimizle inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Sizlerin milli, manevi, tarihi ve kültürel değerlerimize sahip çıkması, vatanını, devletini, milletini seven bireyler olarak yetişmesi ülkemizi daha iyi seviyelere taşıyacaktır. Bu vesileyle sevgili çocuklarımızın, değerli öğretmenlerimizin ve velilerimizin İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılının eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni ediyor, sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ders yılı diliyorum” ifadelerini kullandı.