TV Program
Giriş Tarihi : 19-08-2021 16:07   Güncelleme : 19-08-2021 16:07

Tunç, “Milas Belediye Başkanı şov yapmaktan yoruldu”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, MTÜRK TV Genel Yayın Yönetmeni Serdar Cemal Süzeroğlu’nun sunduğu Deşifre Gündem Özel programında Milas Belediyesi’nin orman yangınlarındaki konumu mercek altına alındı.

Tunç, “Milas Belediye Başkanı şov yapmaktan yoruldu”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, MTÜRK TV Genel Yayın Yönetmeni Serdar Cemal Süzeroğlu’nun sunduğu Deşifre Gündem Özel programında Milas Belediyesi’nin orman yangınlarındaki konumu mercek altına alındı.

Gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerin yer aldığı programa konuk olarak, Milas Doğuş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Tunç katıldı. Milas Belediyesi’nin orman yangınları sürecindeki durumu hakkında görüşlerini aktaran Genel Yayın Yönetmeni Tunç, belediye başkanının yangınları söndürmek yerine şov peşinde olduğunu söyledi.

Milas Doğuş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Tunç, “Milas Belediyesi yangınlar başladığı andan itibaren hep ön plandaydı. Çok çalıştılar ve çok yoruldular. Ama yangınları söndürmek için değil, şov yapmak için... Belediye başkanı bölgenin oyunu alıyorsa, aynı şekilde hizmet sunmak zorunda. Her zaman kamera ve mikrofonların önündeydi. Köylünün evinin ve ahırının yandığı hiç umrunda olmadı. Yangınlarda kaç belediye personeli görev aldı? Zaten burada itfaiye araçları çok sınırlı. Büyükşehir olunca zaten itfaiye araçlarının bir kısmı geri çekildi. Burada alan genişlerken, nüfus da arttı. Bu kadar araç yeterli olacak mı? Bölgede yanan ormanların sorumluluğu belediyededir” dedi.

CHP’NİN ŞOVLARINA ARTIK KİMSE İNANMIYOR 

Açıklamasını sürdüren Tunç, “CHP’li belediyeler iktidara geldiği zaman önce heykel yaptırıyor. Heykel yaptıran zihniyet, yangın söndürmeyi bilemez. Muğla’da yangın esnasında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı takdir ettim. Tek çalışan belediye başkanı... Yangın sahalarında Osman Gürün yoktu. Bakanlar sabahlara kadar nöbet tuttu, büyükşehir belediye başkanı neredeydi? Milas’a gelip nutuk atmasını biliyorsun. Ekipler canı pahasına çalırken, sen yatağında nasıl rahat uyuyabiliyordun. Sorsan koordinasyon merkezindeydi. Böyle süreçte sahada olacaksın. CHP zihniyeti reklamını çok iyi yapıyor. İktidar ve teşkilatları da icraata önem veriyor. CHP Genel Başkanı, Kızılay çadırının içinde ‘Kızılay çadır kurmadı’ diyor. Gökyüzünde helikopterler ve uçaklar varken, gökyüzüne bakmadıkları için göremediler. CHP’nin şovlarına kimse inanmıyor artık” ifadelerini kullandı.

ÇIKAR SAĞLAMAYI ÇALIŞANLARI HALK AFFETMEZ

Milas Doğuş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Tunç, “Yangından çıkar sağlamaya çalışanları, halk asla affetmez. Belediye olarak yangından zarar görenlere ne kadar yardım edildi? Yangın bitti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün hala halka geçmiş olsun ziyaretinde bulunmadı. Halkın yaralarının sarılmasına öncülük etmediler. AK Parti Milletvekilleri yangın sahalarındaydı. Milletvekili Mehmet Yavuz Demir halkın sorunlarını dinleyip, gerekli yerlere iletiyor. Yangından sonra AK Parti yönetimi, köylülerin yardımına koşmaya devam ediyor. Bizim görevimiz, CHP zihniyetinin hangi yalanlarla geldiğini halka anlatmak. Haksız olarak bazı kurum müdürlerini eleştiriyorlar. Geçmiş yıllarda da bunun örnekleri var. Yukarıdan birileri düğmeye basıyor ki bu olaylar meydana geliyor. Ondan sonra muhalefete yükleniyorlar. Bunların birbirinden farkı yok” diye konuştu.