TV Program
Giriş Tarihi : 14-09-2021 17:29   Güncelleme : 14-09-2021 17:29

Teknik Direktör Dinçel, “Aynı kararlılıkla devam edeceğiz”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Fatih Dereli’nin hazırlayıp sunduğu Spor Ajandası programında bu hafta 3. Lig 3. Grup’ta yer alan Fethiyespor ile 2. Lig Kırmızı Grup’ta bulunan Bodrumspor’un maçları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Teknik Direktör Dinçel, “Aynı kararlılıkla devam edeceğiz”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Fatih Dereli’nin hazırlayıp sunduğu Spor Ajandası programında bu hafta 3. Lig 3. Grup’ta yer alan Fethiyespor ile 2. Lig Kırmızı Grup’ta bulunan Bodrumspor’un maçları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Bu hafta yayınlanan programda Teknik Direktör Enver Ataçocuğu; Fethiyespor’un kendi evinde 5-1 kazandığı Esenler Erokspor ve Bodrumspor’un deplasmanda 2-0 kazandığı Diyarbekirspor maçları hakkında görüşlerini aktardı. Fethiyespor’un kendi evinde önemli bir galibiyet aldığını belirten Ataçocuğu, lacivert beyazlıların yakaladığı ivmenin devam edeceğini belirtti. 2’de 2 yapan Bodrumspor hakkında da değerlendirmelerde bulunan tecrübeli hoca, yeşil beyazlıların da aynı şekilde ilerleyişini sürdüreceğini söyledi.

Programa telefonla canlı yayına bağlanan Fethiyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, Esenler Erokspor maçını değerlendirdi. Dinçel, “İlk hafta deplasmanda istemediğimiz bir mağlubiyet ile lige başladık. Hiç beklemediğimiz bir sonuçtu. Sahada istediğiniz oyunu sergileyemediğiniz zaman, başarılı sonucu almak güçleşiyor. Birinci haftada bunu yaşadık. İkinci hafta zorluk derecesi yüksek bir maç oynayacağımızı biliyorduk. Çünkü rakibi iyi tanıyorduk. Grubun hedefli kadrolarından birisi. Üstelik kadrosunu korumuş ve şampiyonluk parolası ile lige başladı. Fakat biz iç sahada oynadığımız ilk maçımızı mutlak kazanmak istiyorduk. Hedefleri olan bir takım olduğumuz için, hedefe oynayan bir takımı mağlup ederek uğurlamak istiyorduk. Bu mücadele kazanmayı amaçlayan ve vazgeçmeyen bir takım gördük. Futbolcularımız son ana kadar maçı bırakmadılar, uzatma dakikalarında bile skoru arttırmak için çabaladılar. Aynı kararlılıkla devam ettiğimiz sürece ligde söz sahibi olacağımızı düşünüyorum. Hedefimize hep birlikte ulaşacağımızı düşünüyorum” şeklinde ifadeler kullandı.

Açıklamalarını sürdüren Teknik Direktör Dinçel, “Maçın ardından basın mensuplarının taraftarlar ile ilgili bir sorusu oldu. Pandemi sürecinde aşıların eksik olması, PCR testi istenmesinden dolayı; ayrıca turizm sezonunun devam etmesi nedeniyle taraftar sayısındaki azlığın normal olduğunu düşündüğümü söylemiştim. Fakat bu açıklamadaki konuşmalarımın içinden bir kısmı çekilip alınmış. Ben bunu gördüğümde biraz üzüldüm. Taraftar sayısında sadece Fethiye’de değil, Türkiye’de bir azalma söz konusu. İnsanların çekinebiliyor çünkü hala salgınla mücadele ediliyor. Aşılanmanın ardından belli bir süre toplu alanlara girilemiyor. Turizm sezonu olması nedeniyle bölgemizde iş dünyası hala hareketli. Taraftar sayısını az bulduğum ve taraftarı beklediğimiz yönünde ifadeler kullanılmış. Herkes istediği gibi yorumlayabilir ama bütüne bakmak gerekiyor. Bildiğiniz gibi artık sahaya deplasman taraftarı alınmıyor.  Bu yüzden iç saha maçlarında 12. güç olan taraftarlarımızın gücünü hisettirmemiz gerektiğine değindim. Taraftarlarımızın desteği ile maçlarımızı daha rahat kazanalım. Sahada coşku ile oynayalım. Ben bunu ifade ettim. Taraftarımıza aynı mesajı vermek istiyorum. İnşallah 2 hafta sonra Mardin 1969 Spor maçında, bu haftaki karşılaşmadaki taraftardan daha fazlasını tribünde göreceğiz. Aşısı eksik olan taraftarlarımız varsa, lütfen aşılarını olsunlar. Aldığımız farklı galibiyet güzeldi fakat bu maç geride kaldı. Taraftarımıza bol gol izletmek güzeldi. Hemen önümüzdeki İçel İdmanyurdu maçına odaklanacağız. Bu maçın hazırlıklarına başladık” dedi.