FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 05-07-2021 09:12   Güncelleme : 05-07-2021 10:42

Tam puanı 1 soru ile kaçırdı

Tam puanı 1 soru ile kaçırdı

Geçtiğimiz Haziran ayında yapılan Liselere Giriş Sınavı sonuçlarına göre Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu öğrencisi Yurdagül Yaycı’nın, Fethiye ilçe birincisi olduğu öürenildi. Başarılı öğrenci 90 soruda 1 yanlış ile tam 500 tam puanı kaçırırken; 495.405 puan aldığı belirtildi.

LGS sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Buna göre Fethiye ilçe birincisinin Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu öğrencisi Yurdagül Yaycı olduğu kaydedildi. Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu Müdürü Gökhan Ocak, sınav sonuçlarının ardından büyük bir gurur yaşadıklarını ifade etti. Okullarının her yıl artan başarısı olduğunu vurgulayan Okul Müdürü Ocak; öğrencileri Yurdagül Yaycı’nın, 500 tam puanı Türkçe dersinden yaptığı 1 yanlışla kaçırdığını söyledi.

Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu Müdürü Gökhan Ocak yaptığı açıklamada, “2021 yılı Liselere Giriş Sınavı sonuçlarına göre 20 öğrencimiz Fen Liselerine yerleşecek yüzdelikte puan almış durumda. 5-16 Temmuz tarihleri arası öğrencilerimiz, okul tercihlerini yapacaklar. Bu tarihlerde okul tercih komisyonumuz öğrencilerimize tercihlerinde yardımcı olacaklar. Bu yıl her alanda olduğu gibi eğitim alanında da pandemiden dolayı çok büyük zorluklar yaşadık” dedi.

Açıklamasını sürdüren Okul Müdürü Ocak, “Okullarımızdan, öğrencilerimizden uzak kaldık. 2021-2022 eğitim öğretim yılında okullarımızda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle yüz yüze eğitime başlamayı temenni ediyoruz. Bunun için herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesini rica ediyoruz. Pandemi kurallarına mutlaka uyalım. Okulumuzda yaz tatili boyunca 8. sınıfa geçen öğrencilerimiz için Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile tüm öğrencilerimiz için Bakanlığımızın yeni uygulamaya koyduğu Telafide Ben de Varım etkinlikleri devam edecek. Başarımızın mimarı deneyimli ve dinamik öğretmen kadromuzla her yıl öğrencilerimize daha büyük başarılar kazandırmayı hedefliyor, onlar için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.