EĞİTİM
Giriş Tarihi : 02-09-2021 14:37   Güncelleme : 02-09-2021 14:37

Sınavlarda dereceye giren öğrencilere ödül

Türkiye genelinde gerçekleştirilen Liselere Giriş ve Yükseköğretim Kurumları sınavlarında Fethiye’de dereceye giren öğrenciler, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından ödüllendirildi.

Sınavlarda dereceye giren öğrencilere ödül

Türkiye genelinde gerçekleştirilen Liselere Giriş ve Yükseköğretim Kurumları sınavlarında Fethiye’de dereceye giren öğrenciler, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından ödüllendirildi.

Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törende LGS’de ilçemizde ilk 10’a giren öğrencilerle YKS’de ülke genelinde ilk binin içerisinde yer alan öğrencilere; Kaymakamı Eyüp Fırat ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından ödülleri takdim edildi. Okul müdürleri ve ailelerin de yer aldığı programda konuşan Kaymakam Fırat, Fethiye’nin eğitim alanında iyi bir seviyede olduğunu belirtti.

Ödül töreninde ilk olarak öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Daha sonra Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, diğer yetkililer, öğrenciler, aileleri ve okul müdürleri hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğrenciler yakaladıkları başarının mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdiler.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat yaptığı açıklamada, “Öğrencilerin gözlerindeki mutluluğu gördüm. Fethiye eğitim anlamında fena bir yerde değil, bunu öğretmen arkadaşlarımla da paylaşıyorum. Bizim hedefimiz daha iyisine ulaşabilmek. Biz çok daha iyiye varabilecek potansiyele sahibiz. Okullarımızın fiziki durumları gerçekten iyi seviyede. Ailelerimizin eğitime bakış açıları oldukça iyi durumda. Dolayısıyla biz çarpan etkisi kullanarak çok daha iyi seviyelere geleceğimizi düşünüyoruz. El birliği ile ekip arkadaşlarımla beraber Milli Eğitim Müdürümüzle, diğer ilgililer, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimizle beraber bir planlama içerisindeyiz. İnşallah önümüzdeki seneden itibaren çok daha iyi seviyelerde olacağımızı düşünüyorum” dedi.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “Ben öncelikle emek veren öğretmenlerimizden başlayıp; anaokulundan, ilkokuldan, ortaokulundan, liseden tüm emek veren öğretmenlerimizi ve ailelerini bu emeklerinin karşılığını almasından dolayı tebrik ediyorum.  Bugün 20 öğrencimiz ödüllendirildi. Gönül isterdi ki daha çok ödüllendirebilelim ama sınırımızı YKS’de ülke genelinde ilk bine, LGS’de de ilçede ilk 10’a giren öğrenciler olarak belirledik. Her öğrencimizi tabi ki çok başarılı bunu da biliyoruz, başarısız bir öğrencimiz olduğunu düşünmüyoruz. Fethiye’de güzel bir ekibimiz ve kadromuz var, canla başla çalışan eğitim işi ile uğraşan değerli eğitimcilerimiz var. Ben emek veren herkesi, ailelerimizi ve tabi ki başarıların kahramanları öğrencilerimizi tebrik ediyor ve hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Fethiye’de LGS’de ilk 10’a giren öğrenciler; Şehit  Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu öğrencisi Yurdagül Yaycı, Fethiye Merkez Atatürk Ortaokulu öğrencisi Servet Enes Deveci, Özel Fethiye Ata Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Ege Atlı, Özel Fethiye Hatem Ortaokulu öğrencisi İpek Uzgur, Fethiye Gazi Ortaokulu öğrencisi Mehlika Asya Günaydın, Fethiye Gazi Ortaokulu öğrencisi Arhan Aydilek, Özel Fethiye Ata Ortaokulu öğrencisi Ela Naz Karataş, Fethiye Gazi Ortaokulu öğrencisi Demir Demirhan, Özel Fethiye Bahçeşehir Ortaokulu öğrencisi Kaan Ünsay ve Özel Fethiye Ata Ortaokulu öğrencisi Zeynep Omak...

İlçede YKS’de Türkiye’de ilk bine giren öğrenciler de Özel Final Anadolu Lisesi Öğrencisi Alp Beysir, Ömer Özyer Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşe Melek Toklu, Belediye Fen Lisesi öğrencisi Sıla Daşdemir, Özel Fethiye Egebil Anadolu Lisesi öğrencisi Gül Başak Arıkök, Özel Final Anadolu Lisesi öğrencisi Gaye Karakaya, Özel Final Anadolu Lisesi öğrencisi Alişan Doğramacı, Fethiye Anadolu Lisesi öğrencisi Kerem Uslan, Özel Final Anadolu Lisesi öğrencisi Özgür Onur Kırkın, Belediye Fen Lisesi öğrencisi Emre Kartal ve Özel Fethiye Akademi Anadolu Lisesi öğrencisi Hazal Aladoğan...