SEYDİKEMER TÜRK
Giriş Tarihi : 03-08-2021 13:06   Güncelleme : 03-08-2021 13:06

SEYDİKEMER’DE VATANDAŞLAR ALEVLERLE MÜCADELE ETTİ

Seydikemer’in Arifler Mahallesi’nde dün başlayan orman yangını sabah saatlerinde tekrar alev aldı. Seydikemer Belediyesi ve yangını söndürmeye gelen ekipler alevler karşısından büyük bir mücadele gösterdi. Rüzgârında etkisiyle Kabaağaç Mahallesi’ne kadar ulaşan alevler büyük uğraşlar sonucunda kontrol altına alınabildi. Ekipler bölgede soğutma çalışmalarına devam ediyor.

SEYDİKEMER’DE VATANDAŞLAR ALEVLERLE MÜCADELE ETTİ

 

 

Soğutma çalışmalarının devam ettiği yangınla ilgili açıklama yapan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz; “Seydikemer’de Arifler Mahallesi’nde başlayan yangın Çaykenarı’nda devam etti. Gece soğutma çalışması yapıldı. Ancak yangın sabah saatlerinden itibaren başladı. Bugün Minare Mahallemize sıçradı. Oradan da Kabağaç Mahallemize kadar yandı. Ama Allah’a şükürler olsun, yangın kontrol altına alındı. Şuan da soğutma çalışması yapılıyor. Ekiplerin hepsi sahada. Çalışmalarımız aralıksız sabaha kadar devam edecek. İnşallah geceden büyük bir rüzgâr olmazsa bu yangının üstesinden geleceğimize inanıyorum.” dedi.

Yangının acı bilançosunu paylaşan Başkan Otgöz, yangın söndürme çalışmalarında traktör devrilmesi sonucu yaralanan Süleyman Yıldırım isimli vatandaşa acil şifalar dileyerek; “Çaykenarı Güzeller mevkiinde dün 1 ahırımız yanmıştı. Bugün de 3 tane evimiz bir tane de ahırımız yandı. 4 tane araç yangından zarar gördü. Bir tane vatandaşımız traktör devrilmesi sonucu yaralandı, şuan da hastanede. Hayati tehlikesi yok, Süleyman kardeşimiz Muğla’ya sevk edildi. Kendisine acil şifalar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yangına 7’den 70’e herkesin el birliği ile müdahale ettiğini kaydeden Başkan Otgöz; “Çoluk çocuk herkes gönüllü olarak yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Zarar görmüş vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Maddi zararı olan vatandaşlarımıza devletimiz yardım edecektir. Ondan kimsenin şüphesi olmasın. Allah bir daha böyle yangınlar göstermesin. Seydikemer’e yardım eden gönüllüsünden iş adamına, yaşlısından gencine herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.