FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 28-05-2021 16:44   Güncelleme : 28-05-2021 16:44

Sertifikaları törenle takdim edildi

Sertifikaları törenle takdim edildi

Sertifikaları törenle takdim edildi

Fethiye’de E-Twining Platformu (Avrupa Eğitim Platformu) Projesi kapsamında anaokulu ve ilkokul öğrencilerine kodlama eğitimi verildi. Fethiye’den 9, Milas’tan 2 ve Slovakya’dan 1 okulun yer aldığı platformda çocuklara kodlamanın temellerini öğrenmeleri için problem çözme görevleri oluşturuldu.

Fethiye Şefika Pekin Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anasınıfı’nda düzenlenen törene Okul Müdürü Baki Burucu, E-Twining Platformu (Avrupa Eğitim Platformu) Projesi dahilinde görev alan öğretmenlere ve öğrenciler katıldı. Öğretmen ve öğrencilere sertifikaları törenle takdim edildi.  

Proje kapsamında yapılan panoda öğrenciler, görevlere göre etkinliklerin oluştururken, faaliyetin yıl boyunca projedeki tüm ortakların aktif katılımı ile gerçekleştirildiği belirtildi.

Fethiye Şefika Pekin Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anasınıfı’nda bulunan panoda stropiyer, karton bardaklar, renkli toplar ve grafon kağıtları gibi basit ve kolayca bulunabilen malzemeler kullanıldı. Öğrenciler belirlenen konu ve projeler için oluşturdukları panoda öğretmenlerinin verdikleri talimatlarla hem eğlenerek hem de öğrenerek görseller oluşturdular.

Entertainning Coding E-Twinning Projesi kapsamında Çamköy Ortaokulu’ndan Ayşe Melek Özyurt Demirci, Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Sınıfı’ndan Nibar Çam, Çatalarık İlkokulu Anasınıfı’ndan Özlem Ece, Günlükbaşı İbrahim Gül Anaokulu’ndan Ummuhan Eryiğit Sertkaya, Karaçulha İlkokulu Anasınıfı’ndan Hatice Yılmaz, Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu Anasınıfı’ndan Havva Dargın Kısa, Çamköy Ortaokulu’ndan Osman Ece ile Çamköy İlkokulu’ndan Bengül Çoban sertifikalarını aldılar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Proje Yöneticisi Çamköy Ortaokulu’ndan Ayşe Melek Özyurt Demirci, “Projemizde amacımız, öğrenmenin eğlenceli olabileceğini anlatmaktı. Öğretmenlerin ve öğrencilerin takım çalışmasını destekleyen teknikler uyguladık. Bu kapsamda kodlama etkinliklerini ele aldık. Proje başlangıcında, projemize destek veren öğretmenler ve öğrencileri birer kodlama tahtası oluşturdular. Tahtalar oluştururken karton bardak, krep kağıdı, renkli toplar ve kolay erişilebilir malzemeler kullanıldı. Tahtadaki kodlamaya ek kodlama seçenekleri ve web2 araçların kullanımı eklendi. Öğrenciler kodu öğrenme sürecinde birçok yeni bilgi öğrendiler” dedi.