ORTACA
Giriş Tarihi : 24-04-2021 12:41   Güncelleme : 24-04-2021 12:41

Polis cinayet zanlısı çifti yakaladı

Polis cinayet zanlısı çifti yakaladı

 

2011’de Denizli Çameli’de öldürülen, Dalaman Narlı’da cesedi bulunan gazinocu Ünal Yılmaz’ın cinayeti ile ilgili aranan ve haklarında 15 yıl hapis cezası bulunan karı-koca Ortaca’da yakalandı.

 

Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri cinayet zanlısı çifti yakaladı.

Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, 2011 yılında Dalaman Narlı’da öldürülüp yol kenarına atılan Ünal Yılmaz’ın cinayeti ile ilgili aranan ve haklarında kasten öldürme suçundan 15’er yıl hapis cezası nedeniyle haklarında arama Ö.A. (43) ve eşi H.A.’nın (40) Ortaca’da olduğunu tespit edince operasyon düzenledi. Ekipler cinayet zanlısı çifti yakaladı.

 

İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerin ardından Adliyeye sevk edilen cinayet zanlısı çift, tutuklanarak Eşen Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

ÇAMELİ’DE ÖLDÜRÜLMÜŞ, DALAMAN’DA BULUNMUŞTU

Gazinocu Cinayeti olarak bilinen olay, Eylül 2011’de meydana gelmişti. Denizli’nin Çameli ilçesi Kolak köyünde yaşayan ve bölgede gazinoculuk yapan Ünal Yılmaz, motosikleti ile evinden ayrılmış ancak daha sonra yakınları 2 çocuk babası Yılmaz’dan haber alamayınca jandarmaya kayıp başvurusunda bulunmuştu. Yaklaşık 5 gün boyunca bulunamayan Ünal Yılmaz’ın cesedi, Dalaman’a bağlı Narlı Köyü’nde yol kenarında bulunmuştu.

10 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Dalaman İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, olayla ilgili soruşturma kapsamında, Yılmaz’ın Çameli’nin Kolak Köyü’nden G.B. (30), Eğricek Köyü’nden H.A. (30) ile Denizli’den S.A. (20) ile iddiaya göre ilişkisini olduğu belirlendi. Bunun üzerine, üç kadın ile kadınlardan H.A’nın eşi bedensel engelli Ö.A. ile birlikte aile ferdi ve yakınlarından çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. Jandarmadaki sorgularında kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen 10 zanlı, işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

 

EŞİME İFTİRA ATTI DEMİŞTİ

Soruşturmayı daha da derinleştiren ekipler, serbest kalan zanlılardan bir süre önce çalıştığı inşaattan düşüp, belden aşağının felç olması nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum olan Özcan Akkuş. ile Hayriye Akkuş, üzerinde yoğunlaştı. Jandarma, genç çifti Kolak Köyü’ndeki evlerinde tekrar gözaltına aldı. Dalaman’a getirilen çiften Özcan Akkuş, sorgusunda suçunu itiraf etti. Özcan Akkuş, Ünal Yılmaz’ı eşiyle ilişkisi olduğunu söyleyerek iftira attığı için öldürdüğünü ileri sürüp, “Eşim, tuvalet ihtiyacı haricinde benim yanımdan ayrılmaz. Bu işi tuvalete gittiğinde mi yaptı? Eşimi, karalamak istedi. Namusumu temizledim. Daha sonra cesedi, eşimin de yardımıyla Narlı Köyü’ne götürüp, attık. Pişman değilim” demişti. Özcan Akkuş ve eşi Hayriye Akkuş, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti.