MİLAS TÜRK
Giriş Tarihi : 14-01-2022 17:40   Güncelleme : 14-01-2022 17:40

Paskal yeniden başkan seçildi

Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın kongresi, odanın hizmet binasında yapıldı. Tek liste ile gidilen genel kurula katılan üyeler, mevcut başkan Nurol Paskal'ı tekrar başkanlığa seçti.

Paskal yeniden başkan seçildi

 

 

 

Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın kongresi, odanın hizmet binasında yapıldı. Tek liste ile gidilen genel kurula katılan üyeler, mevcut başkan Nurol Paskal'ı tekrar başkanlığa seçti.

 

Genel kurulda ilk olarak saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. Başka bir programa katılımı nedeniyle kongre salonundan erken ayrılmak zorunda kalan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat konuşmasında, “Oda yöneticilerimizin belediye yönetimine de olumlu katkıları oluyor. Biz her zaman esnafımızın yanındayız, her zaman esnafımızın kazanmasını istiyoruz. Bu doğrultuda da çalışmalarımızı yapıyoruz. Hiçbir esnafa haksızlık yapılsın istemem ama haksızlıkları çoğu zaman kendiniz kendinize yapıyorsunuz. Şu anda belediye ek hizmet binasının hemen önünde yer alan durakta bile aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Biz burayı çok zor şartlarda kullanıma açtık fakat bazılarının yapmış olduğu girişimlerle ne yazık ki belki de boşaltmak zorunda kalacağız” dedi.

 

Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nurol Paskal yaptığı konuşmada, “Dört yıllık değişik bir dönem yaşadık. Pandemi dönemi, ekonomik sorunlar... Elimizden geldiğinde ortaya çıkan sorunlarla mücadele ettik. Birçok esnaf arkadaşımız hastalık nedeniyle yaşamlarını yitirdi. Onlara Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Döviz kurlarındaki hareketlilik nedeniyle akaryakıt fiyatlarının sürekli arttığını görmezden gelemeyiz. Araç muayene ücretleri, vergi, çalışanın maaşı ve sosyal güvenlik primleri zaten şoför esnafının işini zorlaştıran kalemler iken, sürekli artan akaryakıt fiyatlarıyla işin içinden çıkılmaz bir noktaya gelindi. Elbette bu süreci hep birlikte göğüsleyecek, sorunlarımızı paylaşacağız. Umarım önümüzdeki günlerde daha az sorunlarla karşılaşır, yaptığımız işten keyif alırız” ifadelerini kullandı.

 

Faaliyet raporunun ardından denetim raporunun okunmasının ardından her iki rapor üyeler tarafından ibra edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından, konuklara söz hakkı verildi daha sonra ise seçimlere geçildi. Nurol Paskal’ın başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

 

Yönetim kurulu asil üyeleri: Ayhan Koç, Ahmet Arıcı, Ali Kayır, Hasan Akyol, Özlem Şahin, Osman Kırçın, Mehmet Sabancı, Ahmet Cengiz

Denetim kurulu asil üyeleri: Sercan Güneş, Mehmet Ötenen, Mehmet Ali Kuşçu.