GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 13:59   Güncelleme : 09-11-2021 13:59

Özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yıldönümü olan 10 Kasım’da; ülke genelinde olduğu gibi Fethiye’de de törenlerle ve etkinliklerle anılacak.

Özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yıldönümü olan 10 Kasım’da; ülke genelinde olduğu gibi Fethiye’de de törenlerle ve etkinliklerle anılacak.

 

Fethiye’de ilk olarak saat 08.55’da Beşkaza Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenkler sunulacak. Daha sonra 09.05’te, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulacak ve saygı duruşunun devamında İstiklal Marşımız ile bayrağımız yarıya indirilecek. Fethiye Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan İlçe Anma Programı 10 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 09.15’de Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu’nda yapılacak.

 

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, 10 Kasım Atatürk’ü anma gününün 83. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kaymakam Fırat, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 83. yıl dönümünde kendisini saygı, rahmet ve minnet duygularımızla anıyoruz. Bizlere bağımsız bir millet olarak yaşama onuru kazandıran, bir asker ve devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle andığımız bu günde onun Türk ulusuna olan inancını ve güvenini rehber almalıyız. Onun milletimize bıraktığı en büyük miras, kendi ayakları üzerinde durabilen her alanda muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı hedefleyen, bölgesinde ve dünyada söz sahibi bağımsız Türkiye Cumhuriyetidir. Bu mirasa sahip çıkmak, ülkemizi aklın ve bilimin rehberliğinde geleceğe taşımak bizlerin en önemli vazifesidir. Bu bilinçle yılmadan, yorulmadan üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren Kaymakam Fırat, “Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıldönümünde bizlere düşen en önemli görev, bilimi rehber alarak çizdiği yolda milletimizi ve devletimizi aydınlık yarınlara taşımak, Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmak için birlik ve beraberlik içerisinde azami gayretle çalışmak, milli ve manevi değerlerimize bağlı gençler yetiştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 83. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyor, tüm Fethiyeli hemşerilerime saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.