FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 05-10-2020 19:00   Güncelleme : 05-10-2020 19:00

(ÖZEL HABER) ALKIŞLAR ÖĞRETMENLERİMİZE

Eğitim Neferleri Bu Zorlu Süreçte Alkışı Hak Ediyor

(ÖZEL HABER) ALKIŞLAR ÖĞRETMENLERİMİZE

Koronavirüs salgını nedeniyle evde eğitim devam ederken Muğla’da ki öğretmenler öğrencileriyle bilgisayar ve cep telefonları aracılığıyla canlı bağlantılarla eğitimlerini sürdürüyor.

Evlerin sınıf ortamına döndüğü şu zorlu günlerde ders faaliyetlerini sürdürmeye çalışan öğretmenler yaşanan zorluklara rağmen takdir topluyor. Sağlık çalışanlarının zorlu sınavını ayakta alkışlayan Türkiye, öğretmenlerimiz için de aynı düşünceye sahip.

 

Teknolojinin sağladığı imkanlarla öğrencilerine ulaşmaya çalışan öğretmenler devletin de sağladığı imkanlarla öğrencilerini eğitimden geri bırakmıyor. Çocukların sınıflara yeniden dönmesini dört gözle bekleyen öğretmenler yaşanan bu olumsuz tablonun biran önce sonlanmasını diliyor.

Özellikle ailelerin bu süreçte çocuklarına daha yapıcı olması konusunda uyaran öğretmenler, çocukları sıkmayarak dersleri daha keyifli hale getirmenin yollarını bularak öğrencilerin keyifle ders yapmalarını sağlıyor. Öğretmen için yer ve mekanın öneminin olmadığı bu sayede bir kere daha anlaşılmış oluyor. Bu durumda öğretmenlerimiz kocaman bir alkışı hak ediyor.

HABER:ERKAN KAÇMAZ