SİYASET
Giriş Tarihi : 14-06-2022 18:30   Güncelleme : 14-06-2022 19:56

Muharrem İnce 6'lı masanın foyasını ortaya çıkardı... "Buna inanan saftır"

Muharrem İnce 6'lı masanın foyasını ortaya çıkardı...

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce 6'lı masanın uzun zamandır cumhurbaşkanlığı için açıklanamayan ortak adayıyla ilgili "Millet İttifakı kukla bir cumhurbaşkanı adayı arıyor. Bir aday bulacaksınız. O aday seçimi kazanacak. Ama altısının emrinden çıkmayacak. Yani cumhurbaşkanı seçilecek bir kişi sonra altı genel başkanın emrine girecek. Buna inanan saftır. Böyle bir şey olmaz." dedi.

Muharrem İnce, Anadolu Soruyor programında çok önemli açıklamalarda bulundu. Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, KonTv Haber Müdürü Çetin Altan ve Karabük BRTV televizyonu genel yayın yönetmeni Mehmet Çetinkay'nın sorularını yanıtladı.

"MİLLET İTTİFAK ADAYI BULAMAZSA BEN BURADAYIM"

Millet ittifakı adaylık teklif ederse ne cevap verirsiniz sorusuna İnce "Olmayacak duaya amin demem ancak aday bulamazlarsa buradayım" diye konuştu.

İnce ayrıca Hükümeti Suriye'ye yönelik sınır ötesi harekatına destek vereceklerini belirterek bir gece ansızın gelebiliriz"dedi.

"MAVİ VATAN KONUSUNDA HÜKÜMETI DESTEKLİYORUZ"

Mavi Vatan ve Yunanistan'la yaşanan sorunlarla ilgili de konuşan İnce, Hükümetin mavi vatan tezini destekliyoruz. Antalya'nın ve Akdeniz'in güvenliği mavi vatanı gerçekleştirmeye bağlıdır dedi.

"HALKTV DE İFTİRA ATILDI SÖZ HAKKIMI KULLANDIRTMADILAR"

Türkiye'de yasaklı ve ambargolu siyasetçilerin başında olduğunu belirten İnce yandaş basını eleştirenler bana söz hakkı vermiyor. Halktv'de bana iftira atıldı. Söz hakımı kullanmama müsaade etmediler. Nerede tarafsız basın? Hepsi yalan. Diye konuştu.
Yandaş da bana Söz vermiyor sözde muhalif basında bana yer vermiyor"dedi.

"BABACAN EKONOMİYİ KURTARACAKMIŞ SEN BU HÜKÜMETİN BAKANI DEĞİL MİYDİN?"

Millet ittifakının kurtarıcılardan kurtarılması gerektiğini belirten İnce, "Ey Babacan sen bu hükmet içinde değil miydin? Bu Hükümetin günahları Erdoğan'a başarı sana mı kalacak?  Devlet Planlama Teşkilatı kapatıldı. Neden çıkıp itiraz etmedin? Neden imzaladın? Kemal Derviş'ten sonra sen de mi kurtarıcısın? Biz kişilere değil ilkelere bakarız"diye konuştu.

"CHP ARTIK ATATÜRK'ÜN PARTİSİ DEĞİLDİR"

Cumhuriyet Halk Partisini Atatürk'ün kurduğunu ancak şu an ki partinin Atatürk'ün partisi olmadığını belirten İnce "bu partide Mustafa Kemal Atatürk'ün adını ağzına alamayanlar var. Birileri çıkıp ben Atatürk'ün askeri değilim, yoldaşıyım diyor. Sen kimsin Kurtuluş Savaşı'nda Atatürk ile mi savaştın? Sen onun yoldaşı, arkadaşı değilsin. Olsan olsan askeri olursun." dedi.

"BUNA İNANAN SAFTIR"

İnce ayrıca  "Millet İttifakı kukla bir cumhurbaşkanı adayı arıyor." Diyerek sözlerini şöyle sürdürdü “Bir aday bulacaksınız. O aday seçimi kazanacak. Ama altısının emrinden çıkmayacak. Yani cumhurbaşkanı seçilecek bir kişi sonra altı genel başkanın emrine girecek. Buna inanan saftır. Böyle bir şey olmaz."