FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 19-01-2022 16:51   Güncelleme : 19-01-2022 16:51

Muharip Gaziler öğrencilere ders verdiler

Fethiye Merkez Atatürk Ortaokulu 8-G sınıfı öğrencileri; sosyal bilgiler dersi programı kapsamında Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret ettiler.

Muharip Gaziler öğrencilere ders verdiler

 

 

Fethiye Merkez Atatürk Ortaokulu 8-G sınıfı öğrencileri; sosyal bilgiler dersi programı kapsamında Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret ettiler. Okul Müdür Yardımcısı Nazmiye Yöntem ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Bekir Değer ile birlikte Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret eden öğrenciler; vatan, millet, bayrak sevgisini, şehitlik ve gazilik mertebelerini öğrendiler.

 

Okul Müdür Yardımcısı Nazmiye Yöntem açıklamasında, “Sosyal Bilgiler Dersi Programı kapsamında derneğimize bir ziyaret gerçekleştirdik. Yeni kuşaklara doğru bir bilgilendirme yapılması bizler için çok önemli. Öğrencilerimize daha iyi bir şekilde anlatmak ve ifade etmek istiyoruz. Gençlerimizi vatan, millet ve bayrak sevgisini aşılamak ve şehitlik ile gazilik mertebelerini öğrenmeleri için geldik. Bu güzel duyguları bire bir yaşamış olan gazilerimiz;  bizlere çok güzel bir bilgilendirmede bulundular.  Bizlere göstermiş oldukları bu güzel misafirperverlikten dolayı dernek başkanımıza ve gazilerimize çok teşekkür ediyoruz. Onların deneyimleri çok önemli olmaktadır. Öğrencilerimizi bilgilendirdikleri için çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.  

 

Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal açıklamasında, Kıbrıs savaşında Türk askerinin göstermiş olduğu kahramanlıkları anlattı. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Dernek başkanı Namık Ünal; vatan, millet ve şehit kanlarından oluşan bayrağımızı anlattı. Şehitlik ve gazilik konularında bilgiler veren Namık Ünal ile muharip gaziler; Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş savaşını anlattılar.

 

Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal, “Fethiye ve Seydikemer’de okuyan tüm öğrencilerimizi derneğimize bekliyoruz. Okul Müdür yardımcımız Nazmiye hanımın dediği gibi bu duyguları bire bir yaşamış kişiler olarak gelecek kuşaklara doğru bilgilendirmede bulunmak için her zaman öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin emrindeyiz. Ben okul müdür yardımcımıza ve öğretmenimize öğrencilerimiz ile bizleri buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum” dedi.