MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 01-05-2021 14:46   Güncelleme : 01-05-2021 14:46

“Muğlalılar evinde, yerli ve yabancı tatilciler deniz keyfinde”

“Muğlalılar evinde, yerli ve yabancı tatilciler deniz keyfinde”

Tam kapanmada “Muğlalılar evinde, yerli ve yabancı tatilciler deniz keyfinde”

 

 

Korona virüsü vaka sayısındaki artış nedeniyle 29 Nisan’dan 17 Mayıs’a kadar sürecek tam kapanma kısıtlamasında Fethiye’ye gelen yerli ve yabancı tatilciler denizin keyfini çıkardılar.

Muğlalı site bahçelerine dahi adım atamazken, büyükşehirlerden gelen “Tam Kapanma Tatilcileri” plajlarda denize giriyor, güneşleniyor, keyfine bakıyor üstüne de tatili ile ilgili röportaj veriyor. Kısaca tam kapanma biz Muğlalıları kapsıyor.

 

Türkiye tehlikeli boyutlara ulaşan korona virüs vakalarını önlemek amacıyla dün itibari ile Tam Kapanma’ya girdi. Tam Kapanma sürecinde İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerden akın akın başta Muğla’nın sahil bölgeleri olmak üzere, tatil bölgelerine milyonlarca insanın gitmesi büyük tepkilere neden oldu.

Tam kapanma nedeni ile Fethiye’ye gelen açık tesislerde konaklayan yerli ve yabancı turistler havada sıcak olunca soluğu plajda aldılar. Tatilciler, ‘tesisten çıkıp havada sıcak olunca güneşlenip, deniz keyfi yaptık’ dediler.

Tekirdağ’dan geldiğini belirten vatandaş, Ailesi ile birlikte Tekirdağ’dan gelen bir tatilci, “18 günlük kısıtlamayı geçirmek için Ailemizle beraber Tekirdağ’dan Ölüdeniz’e geldik. Dün yerleştik. Kısıtlama bitince otelden ayrılacağız. Daha önceleri buranın sakin olduğunu bildiğim için yine tercih ettik. Geldiğimiz içinde mutluyuz. Hiç kalabalık yok. İzole bir tatil yapıyoruz. Denize de girdim. Deniz çok güzel… Zaten Fethiye’nin en ideal ayları bu aylar. Yazın çok sıcak oluyor. Burada olduğumuz çok mutluyuz. Virüs ülkemizi sardı. Böyle bir kısıtlama gerekliydi. Bizde kurallara uyarak tatilimizi yapıyoruz.” diye konuştu.