GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-05-2020 17:44   Güncelleme : 22-05-2020 17:44

Muğla'da hububat hasadı başladı

Muğla'da hububat hasadı başladı

Muğla'da hububat hasadı başladı

21 Mayıs tarihinde,ülkemizin ve ilimizin stratejik ürünlerinden olan hububatta hasat başladı. Her yıl olduğu gibi biçerdöver ve harman makineleri ile hasada başlandı.

Hasadakatılan Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, hasattan sonra üreticilerle bir araya geldi.Burada yaptığı konuşmada; “pandemi süresince gördük ki bu ülkeyi kurtaracak üretimdir!Gıda tedariğinin devamlılığı ve sekteye uğramaması için üretime devam etmek zorundayız. Biz de İl Müdürlüğü olarak bu süreçte sürekli sahada üreticilerimiz ile beraberdik.Bugün burada da temel gıdalarımızın başında gelen unu,dolayısıyla ekmeği sofralarımızda eksik etmemek adına ürettiğimizbuğdayınhasadını gerçekleştirdik.İlimiz coğrafi avantajları nedeniyle birçok ürünün yetiştiği, ürün deseni oldukça zengin ve ülkemize de çok çeşitli ürünlerin tedariğini sağlayan bir konumdadır.Bu süreci üreterek ve üretmeye devam ederek daha bilinçli atlatacağımıza inanıyorum.Bu yolda  bizden desteğini esirgemeyen Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek’e şükranlarımı sunuyorum.Üreticilerimize sesleniyorum; siz varsanız biz de varız!Ürününüz bol,kazancınız bereketli olsun” dedi.

BİÇERDÖVER VE DANE KAYBI KONTROLLERİ...

Hasattan sonra İl ve İlçe Müdürlüğünde görevli teknik personeller tarafından dane kaybı ve biçerdöver kontrolleri yapıldı.