MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 11-11-2020 14:08   Güncelleme : 11-11-2020 14:11

Muğla'da Hayat Eve Sığmıyor

Muğla'da  Hayat Eve Sığmıyor

 

Muğla’da Hayat Eve Sığmıyor 
 
Son günlerde  ülkemizde ve Muğla’mızda Covid-19 vakalarında artış olduğu görülmekte ve bilinmektedir.
 
Maalesef hastanelerin pandemi yokmuş gibi hizmet vermeye ve vatandaşlarımızın en kalabalık kapalı alan olan hastanelerden acil gereksinimleri olmamasına rağmen hizmet almaya devam etmesi hastalığın yayılımını arttırmakta ve sağlık çalışanlarının yüküne yük katmaktadır.
 
Bu yükle birlikte Covid-19 virüsüne yakalanan sağlık çalışanı sayısı da maalesef gün geçtikçe artış göstermektedir.
 
Bu süreçte sağlık çalışanlarına daha çok ihtiyaç duyulacağı unutulmamalı,   
özellikle pandemi hastanesi olarak kabul edilen hastanelerde acil olmayan elektif cerrahi işlemlerin ertelenmesi, poliklinik işlemlerinin kısıtlanması, çok zorunda olmadıkça refakatçi kabul edilmemesi gibi tedbirler ivedilikle devreye sokulmalıdır. 
 
Bu dönemde sağlık kuruluşlarındaki yoğunluğun en aza indirilmesi ve sağlık personelimiz üzerindeki yükün azaltılması için Sağlık bakanlığı ve İl Hıfzısısha kurulu Nisan Ayında sağlık kuruluşlarında  uygulanan tedbirleri acilen tekrar hayata geçirmelidir.

Bu vesileyle, Covid sebebiyle Hakkın Rahmetine kavuşan çalışma arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı, hastalığa yakalanan arkadaşlarımıza acil şifalar ve tüm çalışma arkadaşlarımıza kolaylıklar ve sabırlar diliyoruz.
                Özcan ÇİÇEK
                Sağlık-Sen 
   Muğla Şube Başkanı