MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 21-06-2022 15:46

MİLLETVEKİLLERİ DEMİR VE GÖKCAN’DAN MÜJDE!!!

MİLLETVEKİLLERİ DEMİR VE GÖKCAN’DAN MÜJDE!!!

MİLLETVEKİLLERİ DEMİR VE GÖKCAN’DAN MÜJDE!!!

“MUĞLA-DENİZLİ-MARMARİS KAVŞAĞINDAKİ TRAFİK SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”

Muğla AK Parti Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan “Muğla-Denizli-Marmaris  Farklı Seviyeli Kavşak” ile ilgili proje hazırlandığını bildirdi.
Milletvekilleri Demir ve Gökcan yaptıkları yazılı açıklamada, Muğla’nın bütün ihtiyaç ve yatırımlarını yakından takip ettiklerini, kavşakta yaşanan sorunu da çözeceklerini belirtti.

“YAKINDAN TAKİP ETTİK VE SONUÇ ALDIK”

Muğla'nın Menteşe ilçesinde özellikle yaz aylarında trafikte sıkıntılar yaşanan "Muğla -Denizli-Marmaris Akıllı Kavşağı" ilgili sıkıntıları Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ilettiklerini belirten Milletvekilleri Demir ve Gökcan, yeni bir proje hazırlandığını ve çalışmalara başlandığını bildirdi.
Demir ve Gökcan ortak açıklamada, şu bilgilere yer verdi:
“Sayın Bakanımızın talimatları sonrasında, ‘Muğla-Denizli-Marmaris Farklı Seviyeli Kavşak’ çalışması için jeolojik etüt amaçlı sondaj çalışmasına başlandı. Proje çalışmalarına esas jeolojik etüt amaçlı sondaj çalışması devam ediyor. Bu proje ile Marmaris’ten gelen trafik ile çevre yolundan gelen trafik farklı seviyeli kavşakla birbirine bağlanacak olup, bu sayede kavşaktaki trafik sıkışıklığı ortadan kalkacak. Kavşaktaki dönüşün üzerinde 156 metrelik bir köprü yer alacak.  Bu köprü sayesinde trafikte yaşanan sıkıntı ortadan kalkacak. Araçların bir bölümü köprüyü, bir bölümü ise köprünün altında yer alan akıllı kavşağı kullanacak. Çalışmalara ihale süreci sonrasında başlanacak.” 
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Muğlalılar adına teşekkür eden Demir ve Gökcan, “Muğlalı hemşerilerimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.