SİYASET
Giriş Tarihi : 14-07-2021 09:11   Güncelleme : 14-07-2021 09:11

Milletvekili Ergun’dan soru önergesi

​​​​​​​İyi Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun ticari ve turistik açıdan büyük önem taşıyan Fethiye-Söğüt karayolu ile ilgili soru önergesi sundu.

Milletvekili Ergun’dan soru önergesi

İyi Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun ticari ve turistik açıdan büyük önem taşıyan Fethiye-Söğüt karayolu ile ilgili soru önergesi sundu.

Fethiye ve çevresindeki yerleşim yerlerini, diğer bölgelere bağlayan Fethiye-Söğüt karayolunun hali hazırda tek yönlü olarak faaliyet gösteriyor olmasının her yıl milyonlarca turist ağırlayan Muğla için ciddi bir sorun oluşturduğunu kaydeden İyi Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, bu yolun akıbeti ile ilgili bazı hususları Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Adil Karaismailoğlu’na sordu.

İyi Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun soru önergesinde, “Muğla ilimizin Fethiye ilçesini ve çevresindeki yerleşim yerlerini ülkemizin diğer bölgelerine bağlayan Fethiye-Söğüt karayolunun hali hazırda tek yönlü olarak faaliyet gösteriyor olması her yıl milyonlarca turist ağırlayan Muğla için ciddi bir sorun oluşturmaktadır. Zira bu durum can ve mal kayıplarına sebebiyet veren trafik kazalarına zemin hazırlarken, ticari ve turistik anlamda da önemli maddi kayıplara neden olmaktadır. Bu gerekçelerle Fethiye-Söğüt karayolunun bir an önce bitirilmesi önem arz etmektedir” dedi.

Milletvekili Ergun’un soru önergesinde şu maddeler bulunuyor;

1- Fethiye-Söğüt karayolunun yapım faaliyetleri ne aşamadadır?

2- Yol yapım çalışmalarında sık sık uzun süren aksamaların yaşandığı iddia edilmektedir. Bu aksamaların sebepleri nelerdir?

3- Söz konusu yol yapım çalışmaları için 2021 yılı için Bakanlığınız tarafından ayrılan ödenek tutarı ne kadardır?

4- Bakanlığınız tarafından 2021 yılı için ayrılan ödenek, yol yapım çalışmalarının hedeflendiği gibi 2022 yılının sonunda bitirilmesi için yeterli midir?