KAVAKLIDERE
Giriş Tarihi : 20-01-2022 18:42   Güncelleme : 20-01-2022 23:24

Mehmet Demir '' 8 yılda 8 karış Uzunluğundaki Turgut Özal Bulvarını Yapamadın Osman Gürün ''

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün, sosyal medya hesabından sanatçı Sezen Aksu’ya destek olarak “Gülümsemenin hiçbir maliyeti yok. Bu aralar yapılabilecek en iyi aktivite, bir hekim olarak tavsiyem…” paylaşımının altına Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, “Zaman diliminin milattan sonra 2022 yılını gösteriyor olmasına rağmen evlerinde daha şebeke suları olmayan Harmanbelen, Göncüler, Dikili halkımıza içme suyu şebekesi yapıverseniz inanın gülümseyecek” yorumunu yaptı.

Mehmet Demir '' 8 yılda 8 karış Uzunluğundaki Turgut Özal Bulvarını Yapamadın Osman Gürün ''


Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün, sosyal medya hesabından sanatçı Sezen Aksu’ya destek olarak “Gülümsemenin hiçbir maliyeti yok. Bu aralar yapılabilecek en iyi aktivite, bir hekim olarak tavsiyem…” paylaşımının altına Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, “Zaman diliminin milattan sonra 2022 yılını gösteriyor olmasına rağmen evlerinde daha şebeke suları olmayan Harmanbelen, Göncüler, Dikili halkımıza içme suyu şebekesi yapıverseniz inanın gülümseyecek” yorumunu yaptı.

Şarkısında geçen “Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e” sözleri nedeniyle tepkilerin odağındaki Sezen Aksu’ya, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, sosyal medya hesabından destek paylaşımında bulundu. Gürün, hesabında Sezen Aksu’nun “Gülümse” isimli şarkısını paylaşarak, “Gülümsemenin hiçbir maliyeti yok. Bu aralar yapılabilecek en iyi aktivite, bir hekim olarak tavsiyem #gülümse.” ifadelerini kullandı. 
Paylaşımın altına #Tarkan #SezenAksu #MustafaSandal etiketlerini yerleştiren Gürün, sanatçılar Tarkan ve Mustafa Sandal’a da destek verdi.

Başkan Gürün’ün Aksu’ya destek paylaşımının altına, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, “Bir yerel yöneticinin insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek olan projeleri üretmenin yanında o projelerin maliyetlerini katlanarak ve o projeleri hayata geçirerek halkımızın yaşam standartlarını yükselttikten sonra ancak halkımıza gülümse deme hakkınız olacağını acizane düşünmekteyim” diye yorum yaptı.

“ŞAHSINIZIN HEKİMLİĞİ BIRAKMASININ ÜZERİNDEN ÇEYREK YÜZYIL GİBİ ÇOK UZUN BİR ZAMAN DİLİMİ GEÇTİ”
Başkan Demir, paylaşımında; “Halkı gülümsetmenin maliyeti olmaz mı hiç Osman başkanım. İnsanlarımızın gülümsemesi için bir hekim olarak elbet hiçbir maliyeti olmadan kuru kuru bir gülümse tavsiyesinde bulunabilirsiniz. Ama bildiğimiz kadarıyla şahsınızın hekimliği bırakmasının üzerinden çeyrek yüzyıl gibi çok uzun bir zaman dilimi geçti gitti. Ve çeyrek yüzyıl gibi çok uzun bir zamandan bu yana bir yerel yönetici, bir büyükşehir belediye başkanı olarak, hiç bir maliyete katlanmadan, hiç bir maliyete üstlenmeden halkımıza kuru bir gülümse tavsiyesinde bulunmanızın gerçekçi ve doğru olmayacağını düşünmekteyim.” ifadelerini kulandı.

“İNANIN GÜLÜMSEYECEK KAVAKLIDERE İNSANI”
Paylaşımında, “Bir yerel yöneticinin insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek olan projeleri üretmenin yanında o projelerin maliyetlerini katlanarak ve o projeleri hayata geçirerek halkımızın yaşam standartlarını yükselttikten sonra ancak halkımıza gülümse deme hakkınız, hakkımız olacağını acizane düşünmekteyim.” ifadelerine yer veren Demir, şöyle devam etti:
“Kavaklıdere ilçesi özelinden yazmamız gerekirse yapılması ve hayata geçirilmesi gereken onlarca proje. Sıkıntı ve problemler varken, toplumumuzu ayrıştırma gayretinde olan ve bu millete ait mukeddesadlara düşmanlık etmenin yanında, HAK’ka muhalefet etme şaşkınlığı içindeki böyle veballi işlerle uğraşmak yerine, keşke sorumluluklarını hakkıyla yerine getiren insanlar çevremizde oluverse. İnanın gülümseyecek Kavaklıdere insanı. Mesela. 8 yıldan beri yapılma becerisi gösterilemeyen 8 karış uzunluğundaki Turgut Özal Bulvarını yapıverseniz, inanın gülümseyecek Kavaklıdere insanı veya kanalizasyon suları tertemiz dere ve ormanlarımıza akarak, çevre kirliliğine sebep olmasının önüne geçecek olan arıtma tesisine yapıverseniz İnanın gülümseyecek Kavaklıdere insanı.”

“KAVAKLIDERE İLÇE MERKEZİMİZE 1055 (BİN ELLİ BEŞ) GÜNDÜR GELMEDİNİZ”
Demir, 2022’ye gelinmesine rağmen evlerinde hala şebeke suyu olmayan mahalleler olduğuna vurgu yapan Demir, yorumunu şu sözlerle sonlandırdı:
“Zaman diliminin milattan sonra 2022 yılını gösteriyor olmasına rağmen evlerinde daha şebeke suları olmayan Harmanbelen, Göncüler, Dikili halkımıza içme suyu şebekesi yapıverseniz. İnanın gülümseyecek Kavaklıdere insanı veya ulaşım hatları koymadığınız için mahallerine ulaşamayan Nebiler, Ortaköy, Kurucuova, Çamlıyurt mahallelerimize dolmuş hatlarını faaliyete geçiriverseniz inanın gülümseyecek Kavaklıdere insanı. Projelerini sizlere 2014 yılında teslim ettiğimiz Çayboyu Kanalizasyon şebekesini yapıverseniz. İnanın gülümseyecek Kavaklıdere insan. Veya garip gurabanın yanında, askeri ücret ile mermer sektöründe çalışan gariban vatandaşlarımız için yapılacak olan merkez ve Çamlıbel TOKİ projelerimizin imar planlarına itirazlarınız bir bitse ve garip guraba kira öder gibi ev sahibi oluverse inanın gülümseyecek Kavaklıdere insanı. Çavdır mahallemizdeki çiftçilerimizin yıllardan beri sizlerden talep ettikleri tarımsal sulama havuzlarını yapıverseniz inanın gülümseyecek Kavaklıdere insanı. Her yağmurdan sonra çeşmelerinden çikolata renginde çamurlu su akmasının önüne geçecek basit logar çalışmaları bile yapıverseniz inanın gülümseyecek Kavaklıdere insanı. Büyükşehir belediyesi olarak Kavaklıdere ilçemizde sadece bir otogar binası, sadece bir kültür merkezi, sadece bir spor tesisi, sadece bir park, sadece bir yeşil alan, sadece bir kreş, sadece bir düğün salonu yapıverseniz inanın gülümseyecek Kavaklıdere insanı. Veya belde belediyelerinden teslim aldığınız model ve tevellüdleri itibarıyla şahsınıza akran olan hareket etmekten aciz itfaiye araçlarımızı yenileyiverseniz inanın gülümseyecek Kavaklıdere insanı. Tüm bu istek ve taleplerin maliyetlerini yapmadığınız veya yapamadığınız hizmetlerinizden dolayıdır belki tam tamına 34 ay, 136 hafta ve 1055 (BİN ELLİ BEŞ) gündür gelmediğiniz Kavaklıdere ilçe merkezimize, halkımızın dertlerini dinlemek için bir geliverseniz inanın gülümseyecek Kavaklıdere insanı. Bir yerel yönetici olarak benimde tavsiyem böyle. Algı yönetim hareketleri ile değil de hadi gece gündüz demeden hep birlikte çalışarak, halkımızın yaşam standartlarına yükseltelim ve insanlarımıza hep birlikte gülümsetelim.”