TURİZM
Giriş Tarihi : 09-09-2021 16:26   Güncelleme : 09-09-2021 16:36

Konakçı, “Turizmden hak ettiğimiz payı alacağız”

Club Hotel Meri Yönetim Kurulu Başkanı H. Sarper Konakçı, turizm sezonu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Fethiye’nin turizmden hak ettiği payı alacağını kaydeden Konakçı, ilçemizin bu sektördeki marka değerinin daha da artacağını belirtti.

Konakçı, “Turizmden hak ettiğimiz payı alacağız”

Club Hotel Meri Yönetim Kurulu Başkanı H. Sarper Konakçı, turizm sezonu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Fethiye’nin turizmden hak ettiği payı alacağını kaydeden Konakçı, ilçemizin bu sektördeki marka değerinin daha da artacağını belirtti.

Genç ve başarılı turizmci Sarper Konakçı, turizmde önemli bir atılım ve sıçramaya imza attı. Club Hotel Meri ismini markalaştıran Konakçı, son dönemde hem siyasi hem de iş dünyasındaki yükselişini çekemeyenler tarafından iftiralara uğradığını kaydetti. Konuyla ilgili kanunun önünde hakkını aradığını dile getiren Konakçı, adli sürecin tamamlanmasının ardından gerekli açıklamayı yapacağını söyledi.

HAKKIMI KANUN ÖNÜNDE ARIYORUM  

Club Hotel Meri Yönetim Kurulu Başkanı H. Sarper Konakçı yaptığı açıklamada, “2015 yılından bu yana şirketimizin yönetim kurulu başkanıyım. Turizmcilik baba mesleğimiz. Bu sektörde önemli atılımlarda bulunduk ve önemli aşamalar kaydettik. Tesisimizde misafir memnuniyeti için personelimiz ile bire bir dialog halindeyiz. Personelimizin dürüstlüğü, servis eğitimi, deneyimi ve dil bilgisi kriterleri bizim için önemli. Çalışanlarımıza kendi bünyemizde de eğitimler veriyoruz. Son dönemlerde hem siyasette hem de iş dünyasındaki yükselişimi maalesef çekemeyenler oldu. Bunun yanında bir takım iftiralara maruz kaldım. Konuyla ilgili hakkımı kanun önünde arıyorum. Hukuki sürecin tamamlanmasının ardından basına ve kamuoyuna gerekli açıklamayı yapacağım” dedi.

MARKA DEĞERİMİZ DAHA DA ARTACAK

Fethiye’nin turizmden alacağı payın daha da artacağının altını çizen Konakçı, “Ülkemizde ve bölgemizde turizm geliştirilmesi adına önemli çalışmalara imza atılıyor. Fethiye ve Ölüdeniz, dünyanın önemli turizm merkezleri arasında yer alıyor. Bu sektör adına yapılan yatırımlarla Fethiye’nin turizmden alacağı pay daha da artacaktır. Ülkemizin ve bölgemizin tanıtımı için bizler de gereken desteği sağlıyoruz. Yamaç paraşütü, teleferik ve diğer aktivitelerin yanı sıra eşsiz doğası ve tarihi güzellikleriyle; Fethiye adeta cennetten bir köşe... Her turizm sezonunda yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı konumundayız. Her geçen sezon ziyaretçi sayısında artışların olduğunu gözlemliyoruz. Ben inanıyorum ki ilerleyen süreçte Fethiye’nin marka değeri de artacaktır. Denizi ve doğası ile muhteşem bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu sezon orman yangınları ve bazı olumsuzluklar yaşansa da turizm sezonu iyi bir şekilde devam ediyor. Hedefimiz sorunsuz bir şekilde sezonu tamamlamak” ifadelerini kullandı.

İNGİLİZ PAZARI BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Açıklamasını sürdüren Club Hotel Meri Yönetim Kurulu Başkanı H. Sarper Konakçı, “Bu sezon Rusya, Ukrayna ve diğer ülkelerden yabancı turistleri ağırlıyoruz. En büyük beklentimiz İngiliz pazarının açılması. Bu pazarın açılması ile bölgemizde turizm sezonu Kasım ayı sonuna kadar devam edecektir. Geçtiğimiz aylarda yapılan değerlendirmelerde İngiliz hükümeti, Türkiye’yi kırmızı bölgede tutmaya devam etmişti. Temennimiz bunun bir an önce kaldırılması. İngiliz pazarı, Fethiye için büyük önem taşıyor. Böylelikle hem işletmecilerimiz hem de esnaflarımız rahat bir nefes alacaktır. Diğer ülkelerin, Türkiye’nin salgın konusunda güvenli bir ülke olduğunu herkesin bilmesini istiyoruz. Burada tüm tesisler gerekli önlemlerini almış durumda” diye konuştu.