FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 27-04-2022 11:20

Kaymakam Balcı, “Bayramları bayram yapan onu yaşatanlardır”

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Kaymakam Balcı, bayramların paylaşma ve dayanışma günleri olduğunu belirtti.

Kaymakam Balcı, “Bayramları bayram yapan onu yaşatanlardır”

 

 

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Kaymakam Balcı, bayramların paylaşma ve dayanışma günleri olduğunu belirtti.

 

Ramazan Bayramı’nın huzur ortamında yaşanabilmesi adına tüm önlemlerin aldığını kaydeden Fethiye Kaymakamı Alper Balcı; bayram süresince güvenlik, sağlık, zabıta ve itfaiye personelinin görevde olacağını ifade etti. Öte yandan 29 Nisan Cuma günü saat 15.00-15.30 saatleri arasında Fethiye Kaymakamlığı makam odasında kamu görevlileri ve halkın katılımıyla bayramlaşma programı gerçekleştirilecek. 15.30-15.45 saatleri arası Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde, daha sonra 15.45-16.00 saatleri arasında Huzurevi’nde bayramlaşma programı olacak.  

 

Kaymakam Balcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Manevi huzurla idrak ettiğimiz, bir bütünün parçası olduğumuzu anlamamıza vesile olan, sevgi ve kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşandığı rahmet ve mağfiret ayı Ramazan'ı, bütün coşkusuyla yaşamanın ve bir Ramazan Bayramı'na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Aziz milletimizin hayatında bayramların çok müstesna bir yeri vardır. Bayramlar, insani ve dini hassasiyetlerle ihtiyacımız olan bütün güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun tüm kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir. Ayrıca bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini sadece bayram günlerinde değil, yaşamın her alanında ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız. Unutmamalıdır ki bayramları bayram yapan onu yaşatanlardır. Bayram vesilesiyle annelerimiz, babalarımız, akrabalarımız ve dostlarımızın yanı sıra yetimleri, öksüzleri, hastaları, gazileri, şehit yakınlarını ve şehit çocuklarını ziyaret etmeyi, onlarla da bayramlaşmayı, lütfen unutmayalım. Muhtaçları, düşkünleri, yaşlıları koruyup gözetmeyi, yardım elimizi uzatmayı, asla ihmal etmeyelim. Onların yanında olduğumuzu, sevinç, kederler ve sıkıntıları paylaşmaya hazır olduğumuzu gösterelim.

 

Ramazan Bayramı münasebetiyle yurtdışı ve yurtiçinden gelen binlerce misafiri ile huzur içinde geçiren Fethiye’mizde, Ramazan Bayramını da manevi huzur içinde geçirmek için gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Bayram süresince görevi başında olan güvenlik, sağlık, zabıta ve itfaiye personeli başta olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Gönüllere mesafenin olmadığını, gönül birliğimizin her daim baki olduğunu hatırlatarak değerli Fethiyeli hemşerilerimin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu bayramın tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.”