KAVAKLIDERE
Giriş Tarihi : 10-11-2020 17:27   Güncelleme : 10-11-2020 17:27

Kavaklıdere Kaymakamı Didem DİNÇ ÖZAY’ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 82. yıldönümünde bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz.

Kavaklıdere Kaymakamı Didem DİNÇ ÖZAY’ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

10 Kasım, sadece Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür. Türkiye Cumhuriyeti, bugün, dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde aktif rol üstlenen yüksek itibara sahip bir ülke konumundadır. Türkiye Cumhuriyeti; insan hakları, demokrasi, eğitim, sağlık, ekonomi, bilim ve teknoloji gibi birçok alandaki çalışmalarıyla muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Aziz milletimiz, içinde bulunduğumuz dönemde milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik saldırılar karşısında demokrasiye sahip çıktığını bir kez daha göstermiş, Ulu Önder Atatürk’ün aziz hatırası olan Türkiye Cumhuriyeti’ni   ilelebet yaşatacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete intikalinin 82. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Silah Arkadaşlarını, vatanımız için canını hiçe sayan tüm Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun!