TURİZM
Giriş Tarihi : 22-07-2021 21:50   Güncelleme : 22-07-2021 21:50

Karataş Plajı turizmdeki marka değerimizi arttırdı  

​​​​​​​Geçtiğimiz yıllarda çöp yığınları ve olumsuz görüntülere sahne olan Karataş Plajı, MUÇEV’in özverili çalışmaları sonucunda yeni bir görünüme kazandı. 5 yıldızlı ve Türkiye’de örnek doğa dostu bir plaj olan Karataş Plajı, Fethiye’nin turizm sektöründeki marka değerini arttırdı.

Karataş Plajı turizmdeki marka değerimizi arttırdı  

Geçtiğimiz yıllarda çöp yığınları ve olumsuz görüntülere sahne olan Karataş Plajı, MUÇEV’in özverili çalışmaları sonucunda yeni bir görünüme kazandı. 5 yıldızlı ve Türkiye’de örnek doğa dostu bir plaj olan Karataş Plajı, Fethiye’nin turizm sektöründeki marka değerini arttırdı.

Vatandaşların ücretsiz olarak girebildiği plajda tuvalet, duş ve soyunma kabinleri bulunuyor. Bunun yanında mescidi ve şadırvanı ile de fark yaratan Karataş Plajı, hijyenik ortamı ve uygun fiyatları ile adından söz ettiriyor. MUÇEV tarafından Fethiye’ye kazandırılan plaj, ilçeye önemli artı değer sağladı. Geçen senelerde etrafta bulunan çöpler ve olumsuz görüntülerle adından söz ettiren Karataş Plajı; tuvaletleri, soyunma kabinleri, duşlarının yanı sıra peyzaj düzenlemesi ile göz kamaştırıyor.

Karataş Plajı’nın açılması ile Çiftlik ve Kargı mahallelerinde arsa fiyatlarının arttığı kaydedildi. Hizmet anlayışıyla da Türkiye genelinde halk plajları arasında bir ilke imza atan Karataş Plajı’nda, servis düğmesi ile garsonlar misafirlerin ayağına gidiyor. Böylelikle müşteriler dakikalarca görevlinin gelmesini beklemiyor ya da seslenmek zorunda kalmıyor. 5 yıldızlı ve Türkiye’de örnek doğa dostu bir plaj olan Karataş Plajı, Fethiye’nin turizm sektöründeki marka değerini şimdiden arttırmış durumda.

Plaj içerisindeki yapılarda tamamen ahşap kullanılırken, çevre düzenleme çalışmalarında kullanılan tüm malzemeler de doğal. Vatandaşların rahatça gelip hem yüzüp hem de zaman geçirebileceği alanlardan birisi olan Karataş Plajı, ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor. Bölgede büyük ilgi gören ve normalde farklı güzergahlarda olan at safarileri de artık Karataj Plajı’nın önünden geçiyor.  

Karataş Plajı’nın son halini çok beğendiklerini dile getiren vatandaşlar, “Karataş Plajı’nın son hali çok güzel. Fethiye’mize yakışan bir tesis olmuş. Geçtiğimiz yıllarda burada çöp yığınları ve istenmeyen görüntüler vardı. MUÇEV’in özverili çalışmaları sonucunda Karataş Plajı’nın çehresi değişti. Peyzaj düzenlemeleri, tuvalet, duşları ve soyunma odaları örnek bir plaj haline gelmiş. Üstelik giriş de ücretsiz... Bu plajı Fethiye’ye kazandıran yetkililere teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştular.