TV Program
Giriş Tarihi : 14-12-2021 18:37   Güncelleme : 14-12-2021 19:11

İlçe Başkanı Öztürk, “CHP İlçe Teşkilatı algı oluşturmaya çalışıyor”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, (Efsane) Erkan Kaçmaz’ın hazırlayıp sunduğu Efsane ile Haftaya Bakış programının konuğu, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk oldu. İlçe Başkanı Öztürk, canlı yayında gündemi değerlendirdi.

İlçe Başkanı Öztürk, “CHP İlçe Teşkilatı algı oluşturmaya çalışıyor”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, (Efsane) Erkan Kaçmaz’ın hazırlayıp sunduğu Efsane ile Haftaya Bakış programının konuğu, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk oldu. İlçe Başkanı Öztürk, canlı yayında gündemi değerlendirdi.

 

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Siyaseten ilçe başkanı olmadan da sahalardaydım. Sürekli halkın içerisindeyiz. Mahallelerimizi ziyaret ediyoruz. Pandemi sürecinde de vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret ettik. Bu işi severek yaptığımız için yorulmuyoruz aksine motive oluyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren tüm sorunları il başkanlığımıza ve milletvekillerimize aktarıyoruz. Fethiye Devlet Hastanesi’ne anjiyo ünitesinin kazandırılması için yetkililer tarafından gerekli çalışmalar yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yapmış olduğu yatırımlar var. Eski kapalı spor salonun yan tarafına Gençlik Merkezi yapıldı. Eski spor salonu tadilattan geçti. Esenköy Mahallesi’ne bir futbol sahası yapıldı. Yeni okullarımız eğitim öğretime açıldı. Yükseköğretim öğrencileri için yurtların yapımı sürüyor” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren İlçe Başkanı Öztürk, “Aşırı yağışlarda su baskınlarına karşı önlem almazsanız, olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Fethiye’de kanalizasyon ve altyapı ile ilgili bir çalışma yapılmadı. Şu anda arıtma tesisinde bir kapasite artırımı yapılıyor. Mevcut alanlarda da temizlik çalışması yapılmadığı için ızgaralar tıkandı. Bildiğiniz gibi kışa hazırlık yapılması gerekiyor. Altyapı ile ilgili yatırımların yapılması gerekiyordu. Devletin elde ettiği gelirlerden, belediyelerimize kişi başına ödenen bir gelir var. Fethiye Belediyesi’nin 2022 yılı geliri 330 milyon TL… Bunun üçte biri İller Bankası ve diğer kurumlardan gelecek paylardan oluşuyor. Devletten gelen paralar en kötü ihtimalle personel giderlerini karşılamış oluyor. Bunun yanında diğer gelirler de mevcut. Türkiye’de suyu en pahalı kullanan iller arasındayız. Geçtiğimiz yıl Ölüdeniz’deki su boruları, MUSKİ tarafından değiştirildi. Biz konuyla ilgili haberler yaptık. Oradaki işletmeler ile görüşüyorum. Orada su artezyenden kullanılıyor, ilgililer bağlanan sayaca göre para ödüyordu. Yeni bir boru sistemi oluşturuldu. Mevcut artezyendeki su borulara bağlandı. Yapılan bu boruların masrafları işletmelere yüklemişler. Bu tur sürprizlerden vatandaşlar oldukça rahatsız. Bu sezon oldukça kısa oldu. 2-3 ay nefes aldılar ama sadece kuyudan kullanılan suyun dağıtımında kullanılan paranın vatandaşlardan alınması hiç doğru bir yaklaşım değil” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Operasyon konusu bize duyum olarak geldi. Soruşturma adalete yansıdığı için bu konuda konuşmak çok doğru olmaz. Biz konunun takipçiyiz. Kimsenin arkasında durmayız. Eğer bir yanlış varsa ceza alınsın. İmar konusuna da gelirsek; son 2-3 yılda Kayaköy Mahallesi’nde büyük sıkıntılar yaşanıyor. Vatandaşın gördüğünü bir şekilde belediye de görüyordur. Bakanlığımızın bu konuda bir çalışması vardı. İlgili yerlere konuyu anlattık. TOKİ için Karaçulha Mahallesi’nde bir alan belirlendi. Fakat orada futbol sahası var. Uzun bir sürecin ardından futbol sahası, o bölgeden ayrıldı. Kuralar çekildi. Sayıştay Mahkemesi’nin, MUSKİ denetim raporuna gelirsek; ihalelerin açık ve rekabetçi olması gerekiyor. Böylelikle şaibe olmaz. İhalelere çok özel maddeler konduğu zaman siz aslında adrese teslim ihale yapmış oluyorsunuz. Bu kamunun ve belediyenin zarar etmesi anlamına geliyor. İhaleyi iptal edip, doğrudan alım yöntemiyle iş yapıyor. Bu konuda bir sıkıntı söz konusu…  Yerel yönetimler konusunda başarılı bir partiyiz. Muğla ve CHP’nin iktidarda olduğu belediyeler sınıfta kalmıştır. Döviz ve faiz birbirlerine bağlantılı. Dövize yapılan bu saldırılar gerçekçi değil. Türkiye 2021 yılının ilk çeyreğinde 7.2 büyüdü. Sonrasında büyüme devam etti. Bizim üretim ve ihracatı desteklememiz gerekiyor. 132 kişinin partimizden istifa edip CHP’ye geçmesi konusunda, arkadaşlarımız hayal dünyasında mı yaşıyor, başka bir dünyada mı yaşıyor bilemedim… İncelediğimiz zaman rozet törenindeki birçok insan daha önce yönetimde yer almış kişiler. Buradaki birçok kişi belki AK Parti’nin bile kapısından geçmemişlerdir. Böyle bir üyelikleri yok. AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı’nın yaklaşık 14 bin civarında üyesi var. Ülke genelinde bu rakam yaklaşık 10 milyon. Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Zaman zaman istifalar olabiliyor” diye konuştu.