MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 21-01-2022 12:00   Güncelleme : 21-01-2022 12:00

İl Milli Eğitim Müdürü Çay’dan bir dizi ziyaret

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, ilçe ziyaretleri kapsamında Datça’da bir dizi incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Çay’dan bir dizi ziyaret

 

 

 

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, ilçe ziyaretleri kapsamında Datça’da bir dizi incelemelerde bulundu.

 

Ziyaret programı kapsamında Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, ziyaretleri kapsamında ilk olarak Datça Kaymakamı Mesut Çoban’a iade-i ziyaret gerçekleştirerek başladı. Datça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Çay, ilçede yapılan çalışmalar ile ilgili brifing aldı. Çay, ziyaretine okullardaki inceleme ve değerlendirmelerle devam etti.

 

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay hemen ardından Zübeyde Hanım Anaokulunu ziyaret ederek eğitim öğretim hayatlarındaki ilk dönemlerini tamamlamak üzere olan minik öğrencilerimizle buluşarak onların heyecanına ortak oldu. İl Müdürü Çay, daha sonra #KütüphanesizOkulKalmayacak ve #SıfırAtık Projeleri kapsamında Kızlan İlk/Ortaokulu’nda yapılan Sıfır Atık Kütüphanesinin açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal ve öğrencilerle birlikte gerçekleştirdi. Çay, öğretmen ve öğrenciler tarafından atıl durumda olan malzemelerin geri dönüştürülmesiyle yapılan okul kütüphanesinde incelemelerde bulunarak öğrencilerle

 

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, ziyaretlerinin bir sonraki durağında Kabaklarlı İlkokulu Toplantı Salonu’nda okul ve kurum müdürleriyle bir araya gelerek; eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili bilgi alarak birinci yarıyılın genel değerlendirmesini yaptılar. Toplantı bitiminde ise okulu gezerek öğrencilerimizle bir araya gelen Çay,  incelemelerinin ardından Muğla Milli Eğitim ailesine bu okulu kazandıran hayırseverimiz rahmetli Necat Kabaklarlı’yı rahmetle yad etti.

 

Ardından 2021-2022 eğitim öğretim yılında Proje Okulu olarak belirlenen Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesine geçen İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, devam eden eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde inceledi. Çay, okuldaki Tasarım ve Beceri Atölyelerinde önce Ebru Sanatı çalışmasına katıldı ve öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisine misafir oldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, ziyaretinin son bölümünde Reşadiye Kazım Yılmaz İlk/Ortaokulunu ziyaret ederek; bir dönemi daha bitirmenin sevincini ve yorgunluğunu bir arada yaşayan öğrencilerimizle bir araya geldi ve okulumuzda bir takım incelemelerde bulundu. Çay, Datça’da görev yapan tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dileklerini iletip, yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederek ilçeden ayrıldı.