MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 18-05-2021 16:05   Güncelleme : 18-05-2021 16:05

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK HAFTASI’NDA GENÇLERİ BULUŞTURUYOR

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK HAFTASI’NDA GENÇLERİ BULUŞTURUYOR

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK HAFTASI’NDA GENÇLERİ BULUŞTURUYOR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 19 Mayıs Gençlik Haftası'nda,  Muğlalı gençlerimiz için 19 Mayıs ruhunu idrak etmek adına çevrim içi etkinlikler, ödüllü yarışmalar ve sportif faaliyetler hazırladı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü bir dizi etkinlik düzenledi. İl genelindeki tüm resmi/özel ortaöğretim okullarında okuyan öğrenciler, Gençlik Haftası'nı 19 Mayıs coşkusu içinde çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle dolu dolu kutlayacak.

* Etkinlikler, 18 Mayıs 2021 Salı saat 20.30'da çevrim içi söyleşi ile başlıyor. Gerçekleşecek olan söyleşide; birbirinden farklı alanlarda dünya, Avrupa, Türkiye ve bölge derecelerine sahip, ilimizde başarıyı yudumlamış öğrenciler, akranlarıyla çevrim içi ortamda bir araya gelecek.

* 19 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 18.00'de,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Muğla İl Temsilciliği işbirliğiyle il genelindeki ortaöğretim öğrencileri arasında, çevrim içi satranç turnuvası düzenlenecek.

* 19 Mayıs 2021 Çarşamba saat 20.21'de il genelindeki tüm okullar aydınlatarak gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın katılımıyla İstiklal Marşı’mız tek yürek söylenecek.

* 19 Mayıs 2021 Çarşamba saat 19.19'da, il genelindeki ortaöğretim öğrencileri arasında KAHOOT çevrim içi bilgi ve genel kültür yarışması düzenlenecek.

* 20 Mayıs 2021 Perşembe saat 14.00’te gençlerimizin sportif faaliyette bulunmaları adına, salgın tedbirleri gereği sınırlı sayıda katılımla (19 Bisikletli) belirlenen güzergâhlar arasında bisiklet turu düzenlenecek.

* 20 Mayıs 2021 Perşembe saat 20.30'da Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçimiz ve Muğla'mızın gururu Süleyman Atlı ile ilimizde bulunan Menteşe Spor Lisesi, Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi spor programı uygulayan Proje Okulu öğrencilerimiz başta olmak üzere spora meraklı tüm öğrencilerimizin katılımıyla çevrim içi söyleşi gerçekleşecek

* 21 Mayıs 2021 Cuma saat 10.00’da ilimizde öğrenim gören resmi ve özel liselerdeki öğrencilerden oluşan ilçe takımları arasında, çevrim içi şarkı yarışması düzenlenecek.

* 22 Mayıs 2021 Cumartesi saat 13.00’te İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF) Muğla İl Temsilciliği işbirliğinde ortaöğretim öğrencileri ve ortaokul öğrencileri arasında, çevrim içi reversi turnuvası düzenlenecek.

Hafta boyunca ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Muğla Şube Başkanlığı işbirliğinde “İyilik Kanımızda Var Kan Bağışı Kampanyası” düzenlenecek. Yönetici, öğretmen ve veliler başta olmak ve tüm vatandaşların davetli olduğu kan bağışı kampanyası, ilimizdeki Bodrum, Fethiye, Marmaris, Menteşe ve Milas Kızılay Kan Merkezlerinde gerçekleşecektir.

Düzenlenecek olan etkinlikler ve yarışmalarla ilgili ayrıntılı bilgiye, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.