SİYASET
Giriş Tarihi : 16-07-2021 13:11   Güncelleme : 16-07-2021 13:11

Hıdır, “Sanayicilerimizin ufak tefek sorunlarını çözeceğiz”

AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Mehmet Nil Hıdır, Seydikemer programı kapsamında bölgemizde başta Amerika Birleşik Devletleri ve Çin olmak üzere birçok ülkeye mermer ihracatı yapan Fethiye Mermer firmasında incelemelerde bulundu.

Hıdır, “Sanayicilerimizin ufak tefek sorunlarını çözeceğiz”

AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Mehmet Nil Hıdır, Seydikemer programı kapsamında bölgemizde başta Amerika Birleşik Devletleri ve Çin olmak üzere birçok ülkeye mermer ihracatı yapan Fethiye Mermer firmasında incelemelerde bulundu. Hıdır, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Fethiye Mermer Yetkilisi Salih Bülbül, ihracat kapasitesi ve genel faaliyetler hakkında; AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Nil Hıdır’a bilgiler aktardı. Fethiye Mermer şirketinin 100 bin metre açık, 15 bin metre kapalı alana sahip olduğu belirtildi. ABD, Irak, Çin ve birçok Ortadoğu ülkelerine ihracat gerçekleştiren firmanın; yıllık yaklaşık bin konteyner ihracat kapasitesi bulunuyor. Öte yandan fabrikanın üretim kapasitesinin ise 500 bin metrekare olduğu öğrenildi.

AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Nil Hıdır yaptığı açıklamada, “Fethiye Mermer, geçtiğimiz yıllarda kurulmuş bir mermer işleme fabrikası. Salih Bülbül burada 130 kişiye istihdam sağlıyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’e kadar müthiş bir ihracat potansiyeli var. Fabrika’da incelemelerde bulunduk. Oradaki arkadaşlarımızın yüzünde üretmenin mutluluğunu gördük. İnşallah devletimizin imkanları daha da genişler ve bu ihracat potansiyelimiz daha da artar. 2020 yılında 169 milyar Dolar ile ihracat rekoru kıran, pandeminin tüm olumsuzluklarına rağmen alın teriyle çalışan görevlilerimize çok teşekkür ediyorum. Sanayicilerimiz ve çalışanları, bu ülke için adeta canlarını dişlerine takarak çalışıyorlar. Fethiye Mermer yetkilileri ve çalışanlarına da teşekkürlerimi sunuyorum. Muğla genelinde sanayicilerimizin sorunlarını dinlemeye devam edeceğiz. Sanayicilerimizin ufak tefek sorunları var. Bunları aştığımız zaman üretimin artmaması mümkün değil. Bizim görevimiz sorunları tespit edip, Ankara’da çözüme kavuşturmak ve ülkemizin kalkınmasına yardımcı olmak” dedi.