KAVAKLIDERE
Giriş Tarihi : 02-04-2021 16:57   Güncelleme : 02-04-2021 16:57

HAYAL GERÇEK OLDU, KAVAKLIDERE DOĞALGAZA KAVUŞTU

HAYAL GERÇEK OLDU, KAVAKLIDERE DOĞALGAZA KAVUŞTU

HAYAL GERÇEK OLDU, KAVAKLIDERE DOĞALGAZA KAVUŞTU

Muğla’nın en yüksek rakımlı ilçesi olan Kavaklıdere doğalgaza kavuştu. İlk aboneliği belediyenin aldığı doğalgaz için açılış töreni düzenlendi. Yatağan, Menteşe, Ula’nın ardından doğalgaz Kavaklıdere’ye de ulaşmış oldu.

Kavaklıdere Belediyesi Mehmet Demir başkanlığında görülmeyen hizmetlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 2019’da gerçekleştirilen Doğalgaz temel atma töreni sonrasında çalışmalar son bulurken, konut ve işyerleri temiz ve ucuz enerji doğalgaza kavuştu. Doğalgaz için düzenlenen açılış törenine Ak Parti Milletvekillleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan’ın yanısıra Muğla Vali Yardımcısı Onur Kökcü, Kaymakam Mustafa Arslanşahin, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Gültekin Akça, MHP Muğla İl başkan vekili Ferrah Soydan, Ak parti Kavaklıdere ilçe başkanı Volkan Alpözen, Kavaklıdere MHP İlçe Başkanı Nazmi Can, Ak Parti Muğla Kadın kolları İl Başkanı Duygu Pınar Marçalı Doğru, Ak Parti ve MHP İl Yönetim Kurulu üyelerinin yanısıra, ilgili firmanın yetkilileri, stk temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de tören sırasında telefonla bağlanarak doğalgazın Kavaklıdere’ye hayırlı olması temennisinde bulundu ve Milas ilçesinin de çok yakında doğalgaz için çalışmalarının başlayacağı, diğer ilçelerin de çalışmalara eklendiği müjdesini yineledi.

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir yaptığı açıklama da “Kavaklıdere ilçemize Doğalgaz yatırımının yapılabilmesi için gerekli olan Yönetmelik değişikliği için  Kavaklıdere'ye Özel talimat vererek ilçemize Doğalgaz gelmesini sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ederim. Doğalgaz İlçemize geldi kullanmaya başladık çok rahat bir yakıt. Şu anda şehir merkezi kullanmaya başladı. İlçemiz girişine yapılan depoya taşımalı olarak geliyor tanklardan servis ediliyor. Taşımalı olmasına rağmen diğer kullanıcılarla aynı fiyata yakıyoruz. Şu ana kadar, İlçenin yüzde 60’şına gelmesine rağmen  yüzde 80 kullanılmaya başladı.  Çünkü asıl kullanıcı olan özellikle kurumlar İlçe merkezinde. Akmercan doğalgaz firması İlçeye ofisini açarak tam teşekküllü hizmet vermeye başladı.  İlk aboneliği de belediyemiz oldu. Merkez tamamlandıktan sonra Menteşe Mahallesi ve Çayboyu Mahallesine doğalgaz verilecek. Ben bu konuda emeği geçen katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum”..