TV Program
Giriş Tarihi : 18-03-2021 22:12   Güncelleme : 19-03-2021 11:15

Gündem Özel Programın'ın Konuğu Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Erdoğan Gavcar Oldu

Gündem Özel Programın'ın Konuğu Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Erdoğan Gavcar Oldu

MtürkTV'de Yayınlanan Serap Ülkü Özdemir Trafından Yapım Ve Sunumu Yapılan Gündem Özel Programının Konuğu Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Erdoğan Gavcar Oldu

Programda Serap Ülkü Özdemirin Sorularını İçtenlikle Yanıtladı.

Serap Ülkü Özdemir : Merhaba Sayın Seyirciler Gündem Özel Programının Konuğu Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Sayın Erdoğan Gavcar Olacak Hocam Öncelikle Sizi Tanıyabilirmiyiz ?

Erdoğan Gavcar : Ben Profesör Doktor Erdoğan Gavcar Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesi Dekanıyım Fethiyenin Üzümlü'nün  Kızıl Bel Köyündenim Artık Büyükşehir Olduğumuz İçin Kızılbel Mahallesi Olduk Doğma Büyüme Buralıyım. 2012 de Kurucu Dekan Olarak Atandım.Burda Bugünlere Geldik Şükürler Olsun. Burası Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Yerleşkesi Olarak Kuruldu. Gördüğünüz Gibi Yeni Yapılan Yolun Orta Refüjü'nün Ağaçlandırılması Gerekiyordu Bunun İçin Gerekli Girişimleri Yaptık Orman İşletme Genel Müdürlüğünden 2 Bin Zakkum 200 Dış Mekan Benjamin Peyzaj Mimarının İsteği Doğrultusunda Temin Ettik.Fethiyeli Bir Hayır Severimiz Dikimini Üstlendi. Maaşallah Dikim İşi Bugün Başladı.Sabahtan Beri Dikimini Yapıyorlar. Kısa Sürede Dikimi Tamamlanacak.

Serap Ülkü Özdemir : Hocam Şunu Sormak İstiyorum Fethiyeye Bir Fakülte Gelirmi Diye Hep Kendimize Soruyorduk. Sizde Kuruluşundan Bu Yana Çok emek Sarf Ettiniz Buranın Kurulmasında Ve Bugünlere Gelmesinde Emeğiniz Büyük 2012 Den Bugüne Neler Yaşandı Sayın Dekanım Sizden Dinleyebilirmiyiz ?

Erdoğan Gavcar : Ben Her Zaman Şunu söyledim Fathiye İlçemiz Hep Daha İiyilerine Layık Dedim. Ben Karadeniz Teknik Üniversitesinde Okudum Burdan Zor Şartlarda Gidip Gelmiştik Ama Şimdi Ne Mutlu Ki Fethiyemizde 3 Fakülte Var Bir Tanesi Fethiyre İşletme Fakültesi Bizde Beş Bölüm Var İki Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansımız Bir Anabilim Dalında Doktoramız Var 1600 1800 Çivarında Öğrencimiz Tabiki Bunlar Hayaldi 2012 Yılında Dekan Olarak Atandığımız Zaman Fethiye Ali Mefaret  Sıtkı Koçman Meslek Yüksek Okulunda Alt Katta  Bir Odada Başladık Faliyetimize 3 Odayla Başlamıştık. O Günkü İlgililerede Teşekkür Ediyorum.Sonra Fethiye Ticaret Odasından Çıraklık Eğitimi Merkezinden 4 5 Oda Aldık İşlemlere Devam Ettik Daha Sonra Bu Alan Orman Genel Müdürlüğünden Tahsis Edildi. 480 Dönümdür Toplam Alanımız Daha Sonra Ağaçlıklı Yeşil Alan Karaculha Beldiyesi Kapanmadan Buraya Tahsis Edilmiştir. Toplam Alanımız 1000 metrekaredir Yaklaşık. Şurası Antalya Yoludur Zaten Öğrencilerimiz Buraya Geldikleri Zaman Buraya Araçlarını Park Edecekler.Şurdada  Kredi Yurtlar Kurumu İnşaatları Yapılıyor. Ülkemiz Ve Bölgemizde Gençlerimizin Yetişmesi İçin Elimizden Geleni Yapcağız. Ben Öğrencilerime Hep Şunu Söylemişimdir Arkadaşlar Geleceğinizi İyi Planlayın. Planlama En Önemli Şeydir Hayatta Ben İstatistikçi Olduğum İçin Gelecekte Ne Yapmak istediğinizi İyi Planlayın. Benim Tek Unutamadığım 9 Yıl Dile Kolay Zorluklarla Geçti Ödeneklerin Alınması İşlemlerin Yapılması Birde Ben Dernek Başkanıyım Bir Blok Fethiye Belediyesi Tarfından Yapıldı Ozaman Belediye Başkanı Behçet Saatcı İdi İki Tanesi Devlet Tarfından Yapıldı Bir Blok Dernek Olarak Üstlenilmişti Pandemi Sebebiyle Şuan Halen İnşaat Halinde Kabası Ve Elektrik Su Tesisatı Yaptırıldı Yakında İnşaatı Bitecek.

Serap Ülkü Özdemir :  Ben Çok Teşekkür Ediyorum Çünki Hayallerin Gerçek Olduğunu Biz Sizinle Gördük İlk Programı İlk Röportajı  Hatırlıyorum Sayın Dekanım Burası Bir Üniversite Olabilir Rahmetli Demirel'in Bir Sözü Vardır Bacasız Sanayilerdir Üniversiteler Hem Şehrin Dokusuna Hem Şehrin Yaşam Tarzına Etki Eder Üniversiteler Hemde Gençlerimizin Yetişmesi İse Bize Büyük Kazanımdır.

Erdoğan Gavcar : Biz Pandemi Öncesinde  Bölgedeki Otellerle Öğrencilerimizi Sektör Buluşmalarında Bir Araya Getirdik Burdaki Öğrencilerden Memnun Olmayan Çok Az Kişi Görmüştük Çünki Neden Yaz Sezonunda Dışardan Stajyer Almayıp Gelip Öğrencilerimizden Kendileri Seçiyordu. Nadirdir Fethiyede Öğrenci Konusunda Şikayet. Fethiye'de Görüyorsunuz Arka Tarafta Dağlarda Kar Var Bura Güneş Var Fethiye Dünyanın Cennet Yerlerden Bir Tanesi  Dedi.