FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 11-06-2021 12:05   Güncelleme : 11-06-2021 12:05

Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi eTwinning Projesi

Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi eTwinning Projesi

Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi eTwinning Projesi

Göcek Süleyman Şatır öğrencileri uzaktan eğeğitimde de proje yapmaya devam ediyor. Öğrencilerimiz İngilizce öğretmenleri Seher Örs ile birlikte uluslararası bir proje olan “Te@chwithTech”  projesini uzaktan eğitimle paralel sürdürüyorlar. Projede yer alan öğrencilerimiz;  Proje kapsamında IT (informationtechnology)  araçlarından yaralanarak etkili ders çalışma, dijital ortamda sunum ve ödev hazırlama, dijital ortamda güvenli bilgiye ulaşma yolları, güvenli internet kullanımı vb. konularda bilgi ve deneyim kazanmanın yanı sıra 8 farklı ülkeden katılımcılarla tanışıyorlar.  

Katılımcılar proje kapsamında her ay yapılan etkinlikler ile birbirlerinin ülkeleri, eğitim şartları, okulları, iklim ve kültürel özellikleri hakkında bilgi alışverişinde bulunurken her ay farklı görevler üzerineproje danışmanı öğretmenlerinin yönlendirmesi doğrultusunda çalışmalar yazıp proje portalında yayınlıyorlar. Bu vesileyle de İngilizceyi yaparak yaşayarak öğrenme ortamında etkin olarak kullanıyorlar. Öğrenciler; Eylül ayında başladıkları projede şu ana kadar okulların tanıtımını içeren bir dijital kitaba katkı sağlamanın yanında gezegenimizin temel problemleri olan hava ve su kirliği, sel baskınları, kuraklık, kıtlık vb. konular üzerine çalışmalar yaptılar ürünler oluşturup logolar ve afişler tasarladılar.Bunun Yanı sıra her ay temelde seçtikleri ayrı bir tema ile teknoloji kullanımını yaygınlaştırıyorlar.

Öğrencilerimiz bu çalışmaları kapsamında  dijital ortamda anlık işbirlikli çalışmalar üretebilecekleri storyjumper, padlet; online test çözme portalıkahoot kodlama programı olan scratch, İngilizce oyunlar ve kelime çalışmaları yapabilecekleri quizizz gibi birçok farklı dersten çalışmalara ulaşabilecekleri learningApps ve daha birçok Web 2.00  araçlarının kullanımını da öğrendiler  ve bunları uzaktan eğitimdeki çalışmalarında verimli ve etkin şekilde kullanmaktalar.

Proje Danışmanı Seher Örs projedeki asıl amaçlarının salgın döneminde evlerinde olan geçlerin oyun ve ekran bağımlığından uzaklaştırıp teknolojinin verimli kullanımını desteklemek, akıllı uygulamalar ve teknolojinin günlük öğrenme sürecine dâhil edilmesi, gençlerde eleştirel düşüncenin ve sosyal becerilerin geliştirilmesi, sorumluluk ve işbirliği içerisinde çalışma bilinci oluşturma, kendi kendine öğrenme materyali oluşturabilme, farklı kültür, çevre ve ülkeler arası iletişim sayesinde ortak dil İngilizce’yi kullanmak olarak açıkladı.