GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-12-2021 18:18   Güncelleme : 15-12-2021 18:18

GAZETECİ FERHAT AYDOĞAN KİMDİR

Aslen Elazığ Baskil Kadı Köylü olan Ferhat Aydoğan Adana’nın gül bahçesi mahallesinde doğup Dumlupınar Mahallesi, meydan mahallesi ve dağlı oğlu mahallesinde büyüdü.

GAZETECİ FERHAT AYDOĞAN KİMDİR

Aslen Elazığ Baskil Kadı Köylü olan Ferhat Aydoğan Adana’nın gül bahçesi mahallesinde doğup Dumlupınar Mahallesi, meydan mahallesi ve dağlı oğlu mahallesinde büyüdü. İlkokulu Orgeneral Bedrettin Demirel İlköğretim Okulunda ve daha sonra nakil ile Nigahi Soykan İlköğretim Okulunu okuduktan sonra, liseyi Çağrı Bey Lisesinde iken nakil ile Çukurova Elektrik Endüstri Meslek Lisesini okuyarak mezun oldu. Liseyi bitirdikten sonra üniversite sınavına hazırlanırken 2000 yılında Güney Havadis Gazetesinde muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra Mersin Üniversitesi kazandı. Tekrar Üniversite sınavlarına girerek Çukurova Üniversitesini Endüstriyel Elektronik bölümünü kazandı.

Sahipliğini (babası )Muzaffer Aydoğan’ın yaptığı GÜNEY MEDYA GRUBU ( Güney Havadis Gazetesi, Güney Market Dergisi ve GÜN-HA haber ajansı )'ında muhabirlik görevinden sonra Genel Yayın Yönetmeni ve Yönetim Kurulu Üyesi seçilerek görevine devam ettirdi

2008 yılındaki yerel seçimlerinde Anavatan Partisi 2.sıra meclis üyesi adayı olmuştur. Çok sayıda başarı belgeleri, onur belgeleri, yetki belgeleri ile üç dalda sporcu lisansı (budokai do - muay thai – fitness) ve üyesi olduğu Dünya Basın Federasyonu, Mesam ve Türkiye Genç Gazeteciler derneği yönetiminde aktif görev almaktadır. Aynı Zamanda SEVDİM O BAKIŞLARINI Adlı Kitap Çalışması Olup 2011'de Şiir Albümü çıkardı.

 

Farklı konularda köşe yazarlığı ve Canlı Yayın Televizyon programları vardır.2011 Genel Seçimlerde Adana'dan Numan Kurtulmuş’un kurduğu Has Parti’de Millet Vekili Adayı Olmuştur.2014 Yerel Seçimlerde Büyük Birlik Partisi Çukurova Belediye Meclis Üyesi Adayı Olmuştur. Halen Genel Yayın Yönetmenliğini ve Köşe Yazarlığı yaptığı ( Ayça Haberleşme ve Yayıncılık )’a bağlı A Haber Ajansı ve Son Vakit Haber de görevi devam etmektedir. Aynı zamanda Mahkum Yakınları Federasyonu ve Mahkum Yakınları Sözcüsü olan Ferhat Aydoğan, yanı sıra Ankara'da da etkili bir isim olarak ön plana çıkıyor ve Alaattin Çakıcı’nın manevi yeğeni ve Baş Danışmanıdır.