FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 24-05-2021 09:40   Güncelleme : 24-05-2021 09:40

Fethiye’de tekneciler sezona hazırlanıyor

Fethiye’de tekneciler sezona hazırlanıyor

Fethiye’de tekneciler sezona hazırlanıyor

Dünyanın önemli turizm merkezileri arasında bulunan Fethiye’de, turizm sezonunda yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayan tur teknelerinde sezon hazırlıkları son aşamaya geldi.

Yerli ve yabancı turistleri Fethiye ve Göcek’in eşsiz güzellikteki plaj ve adalarını gezdiren tur tekneleri, sezona hazır şekilde müşterilerini bekliyor. Bazı tekneler hafta içi yerli vatandaşlar için 2-3 gün tur gerçekleştirirken, hafta sonu kısıtlamasında sadece yabancı turistlere pasaport ile tur yapabildikleri kaydedildi. Teknelerde tüm pandemi kurallarına uyum sağlandığı belirtilirken; her tur öncesi teknelerin dezenfekte edildiği öğrenildi.

Müşterilerine HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümü yapan tekneciler, sezonun 1 Haziran’dan sonra açılması umudu içinde... Fethiye kordon boyunda teknecilik yapan Kaptan Muhammet Çakal yaptığı açıklamada, “Şuan bildiğiniz gibi her yer kapalı durumda. Umarım Haziran sonuna kadar sezon tam anlamıyla açılmış olur. Gördüğünüz gibi hazırlıklarımızı tamamladık ve müşteri bekliyoruz. Sezonun açılmamasından dolayı tekneciler kötü durumda. İnşallah bu sezon iyi olur ve para kazanabiliriz. Böyle giderse işimiz çok zor. Artık Haziran sonunu bekleyeceğiz. Tüm pandemi önlemlerini aldık sezona hazırız. Bu sene fiyatlar; günübirlik turlarda 120-150 TL arasında, özel turlar ise 2 ila 3 bin TL arası olacaktır” dedi.

Gemici Emre Alagöz açıklamasında, “Sezon hazırlıklarımız son hız devam ediyor. Bazı tekneler sezona hazır, ufak turlar yapmaya başladı. Şuan Ukraynalı turistler var. Sezon komple açılınca işlerimiz iyi olacaktır. Bu sene yaz ortasına patlama olacağını düşünüyorum. Tüm ülkelerden turistler ülkemize ve Fethiye’ye gelebilirse bizi mükemmel bir sezon bekliyor.Bu sene özel teknelerde fiyat Aralığı 2 ila 4 bin TL arasında olacaktır. Günübirlik teknelerin fiyatları henüz belirlenmedi. Küçük özel tekneler ise bin 500-2 bin arası tur yapacaktır” ifadelerini kullandı.