TURİZM
Giriş Tarihi : 14-07-2021 09:25   Güncelleme : 14-07-2021 09:25

Fethiye’de bayram yoğunluğu olacak

​​​​​​​Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, yaptığı açıklamada Kurban Bayramı sürecinde Fethiye’de önemli bir yoğunluk yaşanacağını belirtti.

Fethiye’de bayram yoğunluğu olacak

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, yaptığı açıklamada Kurban Bayramı sürecinde Fethiye’de önemli bir yoğunluk yaşanacağını belirtti.

Kurban Bayramı’na az bir zaman kalırken, Fethiye’deki otellerde rezervasyonlarda doluluk oranlarının yüzde 99’lara ulaştığı öğrenildi. Kovid-19 salgını dönemindeki kısıtmalar nedeniyle, vatandaşların tatil ihtiyacı olduğunu kaydeden TÜRSAB Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, normalleşme döneminin başlaması ile birlikte gelen Kurban Bayramı tatilinde Fethiye’de boş yer kalmayacağını söyledi. Villalarda büyük yoğunluk yaşanacağını aktaran Uysal, tatile çıkacak olan vatandaşları TURSAB dijital doğrulama bölümünden onaylı sitelerden tatil alışverişi yapılması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

TÜRSAB Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal yaptığı açıklamada, “2 yıldır devam eden korona virüsü salgını sürecinde herkes bunaldı. Bu sürecin sonuna gelmemizde de herkes aşırı derecede talepte bulunuyor. Fethiye’de şu anda neredeyse bütün konaklama tesisleri dolu durumda. Yüzde 99 oranında doluluk mevcut. Bayram süresince yer olmayacağını düşünüyoruz. Villalarda özellikle çok büyük bir yoğunluk var” şeklinde ifadeler kullandı.

Açıklamasını sürdüren Başkan Uysal, “Bu dönemde ilçemizdeki otellerimizin büyük bir çoğunluğu açık… Ancak İngiliz pazarıyla çalışan bazı otellerimiz ne yazık ki hala kapalı. Ayın 15’ine kadar İngiliz hükümetinden bir açıklama yapılmasını bekliyoruz. Belirlenen listelerde yer alırsak, 22 Temmuz’da uçağı indirmeye hazır olduklarını söyledi. İngiliz pazarının çok yakın bir sürede açılacağını düşünüyoruz. 12 aylık bir süreci 2 aya sığdırmamız sonucunda yoğunluklar oldu. Özellikle araç trafiği konusunda büyük sıkıntı yaşanıyor. Fethiye’ye tatile gelen vatandaşlarımızdan Ölüdeniz’e giderken otoparkları ya da toplu taşıma araçlarını kullanmalarını rica ediyoruz” dedi.

Tatile çıkacak vatandaşlara uyarılarda bulunan Uysal, “Tarafımıza dolandırılma ve kandırılmayla ilgili birçok şikayet ulaşıyor. İnternet sitelerinden ve sosyal medyalardan vatandaşlarımızın aldığı tatillerin özellikle bir seyahat acentesi tarafından satılması gerekiyor. Web sitelerinde TÜRSAB dijital doğrulama diye bir bölüm var. Bu bölüme tıkladığınız zaman TÜRSAB’ın kendi orijinal sitesine yönlendiriliyorsunuz. Bu sitede de o acentenin bütün sicil bilgilerini ulaşabiliyorsunuz. Konuyla ilgili detaylı bilgilere internet sitemizden ulaşabilirsiniz” diye konuştu.