SPOR
Giriş Tarihi : 03-10-2021 16:01   Güncelleme : 03-10-2021 16:01

Fethiye Spor Festivali renkli görüntülere sahne oldu  

Fethiye’de ikincisi düzenlenen Uluslararası Fethiye Spor Festivali düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

Fethiye Spor Festivali renkli görüntülere sahne oldu  

Fethiye’de ikincisi düzenlenen Uluslararası Fethiye Spor Festivali düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Organizasyon kapsamında halk oyunları, Ölüdeniz Açık Su Yüzme Yarışı, Oturarak Voleybol Turnuvası, Likya Gronfondo ve Göcek Tenis Turnuvası müsabakaları gerçekleştirildi.  

FESTİVALDE BİRİNCİ GÜN

Fethiye Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen festivalin ilk gününde, Ölüdeniz'de 2 bin 500 ile 5 bin metrelik iki parkurda gerçekleştirilen açık su yüzme yarışı düzenlendi. Etkinliğe farklı yaş kategorilerinde 5 ülkeden 5’i engelli 205 sporcu katıldığı öğrenildi. Genel klasman 5 bin metre erkeklerde Yiğit Güven, kadınlarda İran’dan Rojin Motlagh, 2 bin 500 metre erkeklerde Furkan Hüseyin Yüksel ve kadınlarda Berna Gedik birinciliği elde etti. Yarışmada dereceye giren sporculara madalyaları; Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Muğla Gençlik ve Spor Müdürü Ömer İlman, Fethiye Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit ile protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Kumburnu Plajı’nda ise bedensel engelliler plaj voleybolu müsabakaları gerçekleştirildi.  

Uluslararası Fethiye Spor Festivali kapsamında farklı ülke ve şehirlerden gelen festival konukları Beşkaza Meydanında halk Oyunları gösterisi sundu.

ULUSLARARASI LİKYA GRANFONDO HEYECANI

Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen, Fethiye Uluslararası Likya Granfondo bisiklet yarışlarının Seydikemer etabı tamamlandı.

Fethiye Spor Festivali kapsamında düzenlenen Uluslararası Likya Granfondo bisiklet yarışlarının Seydikemer etabı büyük bir heyecana sahne oldu. Çok sayıda bisiklet tutkunlarının katıldığı Uluslararası Likya Granfondo bisiklet yarışları Fethiye’de Devlet Su İşleri (DSİ) önünden başladı.

Seydikemer’in tarih ve doğası eşliğinde devam eden yarışta; bisiklet tutkunları Seydikemer etabında Saklıkent Sapağı, Seydikemer merkez, Ören ve Ortaköy mahallelerinde pedal çevirerek, yeniden Seydikemer merkeze ulaştılar. Yarışmacılar tekrar Fethiye DSİ önüne doğru pedallarını çevirdiler.

ÖDÜL TÖRENİ İLE SONA ERDİ

Fethiye Spor Festivali, düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Açık Hava Gösteri alanında gerçekleşen programa Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Çiçek, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit ve sporcular katıldı.

Törende ilk olarak oturarak voleybol turnuvasında dereceye giren takımlara ödülleri sunuldu. Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü birinci olurken; Gaziantep Nizip Engelliler Spor Kulübü ikinciliği elde etti. Üçüncülük ödülünü de Adana Ay Yıldız Spor Kulübü elde etti. Takımlara kupalarını Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat sundu.

 

Daha sonra Likya Granfondo 60 kilometre ve 90 kilometre kategorilerinde dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi. 90 kilometre genel klasman kadınlarda Sevcan Alper birinci, Gamze Ceyhan ikinci, Dilek Demir üçüncü oldu. Aynı kilometre erkekler genel klasmanda Mehmet Kanat birinci, Gökhan Uzuntaş ikinci, Süleyman Çelikkaya ise üçüncülüğü elde etti.

60 kilometre kısa parkur genel klasman kadınlarda Züleyha Dikbaş birinci, Aylin Karanfil ikinci, Tuğba Hızlan üçüncü oldu. Genel klasman erkeklerde Cengiz Güner birinci, İbrahim Güney ikinci, Talha Baran Baltacı üçüncü oldu.  

Fethiye Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Uluslararası Fethiye Spor Festivalimizin, Açık Su Yüzme Yarışını” tamamlamış bulunmaktayız. Aynı zamanda yan tarafımızda Oturarak Voleybol Turnuvası yapıldı. Beşkaza Meydanı’nda halk oyunları gösterileri sunuldu. Toplamda bin 300 civarında sporcu katılımı var. Yarışmalarımızda toplamda 300-350 yabancı sporcu katıldı” dedi.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat konuşmasında, “Katılımcılarımız burada spor yapma şansı elde etti. Bir sonraki organizasyonu daha geniş bir katılımla yapmayı planlıyoruz. Hedef olarak da 20 ülke belirledik. Bu ülkelerden gelecek sporcular ile hem Fethiye’nin tanıtımına destek olacağız hem de genç kardeşlerimizin spor yapmasına vesile olacağız. Tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.