SPOR
Giriş Tarihi : 21-08-2021 11:21   Güncelleme : 21-08-2021 11:21

Fethiye Belediyespor’un rakipleri belli oldu

Bu sezon Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele edecek olan Fethiye Belediyespor’un, federasyon kupasındaki rakipleri belli olurken; lig fikstürü de belirlendi.

Fethiye Belediyespor’un rakipleri belli oldu

Bu sezon Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele edecek olan Fethiye Belediyespor’un, federasyon kupasındaki rakipleri belli olurken; lig fikstürü de belirlendi.

Buna göre Fethiye temsilcisi Federasyon Kupası D Grubu’nda yer alırken; Sigortam.net, Finalspor ve Samsunspor ile eşleşti. Fethiye Belediyespor, TBL’deki ilk maçında kendi evinde Kocaeli Büyükşehir Belediyespor’u ağırlayacak.

Türkiye Basketbol Ligi’nde 2021-2022 sezonu fikstürü, kura çekimiyle belirlendi. Fikstür çekimine, Türkiye Basketbol Fedeasyonu aşkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri Alper Arıkoğlu ve Hüseyin Beşok, TBF CEO’su Ömer Onan, TBF Genel Sekreteri Emin Balcı, TBF yetkilileri ve Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele edecek takımların temsilcileri katıldı.

Kura çekiminde açılış konuşmasını gerçekleştiren TBF CEO’su Ömer Onan, “Umarım bu yıl da geçen sezonki gibi mücadeleci ve güzel bir lig olur. Geçtiğimiz sezonu son 15 senenin en iyi sezonu olarak değerlendirebiliriz. Bu anlamda tüm takımlara katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz sezon maçlarımızın iki tanesi açık kanalda yayınlanarak basketbolseverlere de ulaştı. Önümüzdeki sezon için de yayınla alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Pandeminin bitmesini umuyoruz ama seyircili oynama durumuyla alakalı önümüzdeki hafta içinde taslağımızı oluşturuyoruz. İnşallah sezona yüzde 50 seyirciyle başlayacağız ve sonrasında da gidişatı göreceğiz” dedi.

TBF Erkek Ligleri Direktör Yardımcısı Özgün Önver açıklamasında, “Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınına rağmen geçtiğimiz sezonu Türkiye Basketbol Ligi’nde başarılı bir şekilde tamamladık. 2020-2021 sezonunun tamamlanmasında emeği geçen kulüplerimize, yöneticilerimize ve oyuncularımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. 2021-2022 sezonu için TBF Sağlık Kurulu’nun da tavsiyeleri doğrultusunda müsabaka prosedürleri ve müsabakaların yüzde 50 oranında seyircili oynanması konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde bir açıklamamız olacak. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı’na biz çok önem veriyoruz. ING Basketbol Süper Ligi’nde son iki sezondur uygulamış olduğumuz bu talimat, 2021-2022 sezonu itibarıyla TBL’de de uygulanmaya başlanacak. Gelecek sezonun tüm takımlar için sağlıklı geçecek ve basketbol dolu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Fethiye Belediyespor’un maç programı şöyle;

1. hafta Kocaeli Büyükşehir Belediyespor, 2. hafta Manisa Büyükşehir Belediyespor (D), 3. hafta Finalspor, 4. hafta Antalya Güneşi (D), 5. hafta Mamak Belediyespor, 6. hafta Samsunspor (D), 7. hafta Mersin BBGSK, 8. hafta Bornova Belediyespor (D), 9. hafta Akhisar Basketbol, 10. hafta BUDO Gemlik (D), 11. hafta TED Ankara Koleji, 12. hafta OGM Ormanspor (D), 13. hafta Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 14. hafta Beysu Konyaspor (D), 15. hafta Sigortam.net