MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 25-07-2021 17:26   Güncelleme : 25-07-2021 17:26

Fahrettin Altun Açıklama

Altun: "Dini toplulukları tahakküm altına almayı hedefleyen bu adım, Müslümanları daha da ötekileştirecektir"

Fahrettin Altun Açıklama

Altun: "Dini toplulukları tahakküm altına almayı hedefleyen bu adım, Müslümanları daha da ötekileştirecektir"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un “Fransa’da dini toplulukların özgürlüklerini kısıtlayan ve İslam karşıtlığını meşrulaştıran yasaya ilişkin açıklama yaptı.

sharethis sharing button

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un “Fransa’da dini toplulukların özgürlüklerini kısıtlayan ve İslam karşıtlığını meşrulaştıran yasaya ilişkin açıklama yaptı. Altun açıklamasında; 

“Fransa, özgürlük, eşitlik ve kardeşlik ilkelerini esas aldığını iddia ediyor. Ama Ulusal Meclisi’nde oylanan "Cumhuriyet Değerlerine Saygıyı Güçlendiren Prensipler" tasarısıyla dini toplulukların yaşam tarzına müdahaleyi artırıyor. Dini toplulukları tahakküm altına almayı hedefleyen bu adım, Müslümanları daha da ötekileştirecektir. Fransa'nın sözde 'temel ilkeleri' ile tamamen ters olan bu yeni yasa İslam karşıtlığını "meşrulaştırmakta" ve dini toplulukların özgürlüklerini kısıtlamaktadır. Avrupa’da, Müslümanlara yönelik saldırıların hızla arttığı bu dönemde devletlere büyük sorumluluklar düşmektedir. İslam karşıtlığı ile mücadelede iş birlikleri önem kazanmaktadır. Fransa Ulusal Meclisi'nde onaylanan yasayla ilgili gelişmeleri yakından takip etmeyi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.


Hibya Haber Ajansı