FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 20-04-2022 11:08   Güncelleme : 20-04-2022 11:18

Efsane başkan Doğu geri döndü

Muğla ve Fethiye siyasetinin önemli isimlerinden Emrah Doğu, yıllar sonra Fethiye basını ile iftar yemeğinde buluştu. Efsane başkan Doğu, Fethiye’deki gazetecilerle geçmiş günler üzerine sohbet etti.

Efsane başkan Doğu geri döndü

 

Muğla ve Fethiye siyasetinin önemli isimlerinden Emrah Doğu, yıllar sonra Fethiye basını ile iftar yemeğinde buluştu. Efsane başkan Doğu, Fethiye’deki gazetecilerle geçmiş günler üzerine sohbet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe eski Başkanı aynı zamanda Muğla Milletvekili Adayı İş İnsanı Emrah Doğu, Fethiye’de görev yapan yazılı ve görsel medya çalışanları ile iftar programında bir araya geldi.

Boğaziçi Restaurant’ta gerçekleşen iftar yemeği sohbet havasında geçti. Hem siyasi hem de medya anlamında geçmişin de yad edildiği etkinliğe yoğun katılım oldu. Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe eski Başkanı aynı zamanda Muğla Milletvekili Adayı İş İnsanı Emrah Doğu, organizasyonda yer alan herkese teşekkür etti.

 

Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Baykuş yaptığı açıklamada, “Sayın Emrah Doğu geçtiğimiz dönemlerde CHP Fethiye İlçe Başkanlığı görevinde bulunup, aynı partiden Muğla milletvekili adayı oldu. Geçtiğimiz günlerde kendisini ziyaret ettim. Geçmişi yad ettik. İlçe başkanlığı sürecinde kendisini çok eleştirdik ama bir kalite vardı. Eleştirdiğimiz kişiyle aynı sofrada oturabiliyorduk. Fethiye basını ile iftarda bir araya gelmek istediğini söyledi. Kısa sürede bu programı düzenledik. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Emrah başkan bu Ramazan ayında basına iftar yemeği organize eden ilk kişi oldu. Bizi bir araya getirdiği için de şükranlarımı sunuyorum. Öte yandan geçtiğimiz günlerde göreve yeni başlayan Fethiye Kaymakamımızı ziyaret ettim. Bana ilçemizde basının ne kadar güçlü olduğunu sordu. 15 yıl önce daha güçlü olduğumuzu fakat içinde bulunduğumuz dönemde yine Muğla’da en güçlü olduğumuzu aktardım. Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği, Fethiye Gazeteciler Derneği ve Muğla İnternet Gazetecileri Derneği’nin, Fethiye’de olduğunu anlattım. Yine her şey Fethiye’de başlayıp, Fethiye’de bitiyor” ifadelerini kullandı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe eski Başkanı aynı zamanda Muğla Milletvekili Adayı İş İnsanı Emrah Doğu, “Çok uzun bir aradan sonra sizlerle bir arada olmak beni çok mutlu etti. Sayın dernek başkanlarıma ve bizi kırmadan buraya gelen tüm gazeteci arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi arz ediyorum. Bu iftar akşamında bende çok büyük emekleri olan değerli ağabeyimiz Erdal Orhan hocamızı rahmetle anıyorum. Sevgili Işık Taban ablamızın doğum gününü kutluyorum. Buradaki birçok arkadaşlarımızla birlikte siyaset yaptık, birlikte büyüdük ve yaşlandık. Saçlarımız döküldü ve beyazladı ama hiç birbirimizi kırmadık. Ben her şeyin gönlünüzce olmasını istiyorum. Geldiğiniz için çok teşekkür ederim” dedi.