SİYASET
Giriş Tarihi : 16-07-2021 14:07   Güncelleme : 16-07-2021 14:07

Cura, “Şehitlerimizin hesabı mahşere kalmayacaktır”

Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, 15 Temmuz 2016’da meydana gelen hain darbe girişimi ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Cura, “Şehitlerimizin hesabı mahşere kalmayacaktır”

Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, 15 Temmuz 2016’da meydana gelen hain darbe girişimi ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Bu menfur olayda 251 şehidimiz ve 2 bin 194 gazimizin olduğunu kaydeden MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, milletimizin sarsılmaz imanla kenetlenerek; darbecilere geçit vermediğini vurguladı. İlçe Başkanı Cura, şehitlerimizin hesabının mahşere kalmayacağının altını çizdi. 

MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura açıklamasında, “Büyük Türk Milleti tarih boyunca çok kez ihanete uğramış,çok hainlikle görmüş ancak hiçbir zaman korkmamış, yılmamış, Devletin bölünmez bütünlüğüne kastedenlere asla müsaade etmemiştir. Bu topraklar örneği başka hiç bir millette görülemeyecek kahramanlıklarla ve fedakarlıklarla Türk e vatan olmuştur. 15 Temmuz 2016’da bu milletin tarihini, cesaretini, ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyen duruşunu hesap etmeden darbe yapmaya kalkışan alçaklar yine engüzel karşılığı yüce Türk Milletinden almış, Türkiye Cumhuriyeti’ni işgal etme hevesleri kendi sonlarını getirmiştir. Millet sarsılmaz bir imanla o gece kenetlenmiş, şahadeti göze alarak darbecilere geçit vermemiştir. Türk askeri olduğunu hiçbir zaman kabul etmeyeceğimiz şeref yoksunu hainlerin tankla tüfekle indiği sokaklarda, millet çelikten bir yumruk olup galip gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Açıklamasını sürdüren Cura, “Çözüm süreci ile HDP-PKK’nın gerçek yüzü nasıl ayan olmuşsa, 15 Temmuz gecesi de yıllardır din tüccarlığıyla masum insanları sömüren, şeytanlaşmış yapının gerçek yüzü ayan olmuştur. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin dediği gibi Terörist başı Apo nasıl elleri gözleri bağlanarak Türkiye ye getirilmişse, Fetö de getirilmeli; Türk Milleti nin vicdanı rahatlatılmalıdır.  251 şehidimizin, 2 bin 194 gazimizin sorulacak hesabı mahşere kalmamalıdır, kalmayacaktır. Tekrar hatırlatmakta fayda var ki; tüm şer odaklara karşı, Milliyetçi Hareket Partisi olarak tarafımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti nden ve Aziz Türk Milleti nden yanadır. Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor vesileyle aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi hürmetle anıyoruz” dedi.