SİYASET
Giriş Tarihi : 21-09-2021 12:12   Güncelleme : 21-09-2021 12:12

CHP’li Demir, “Devlet gençler için çözüm üretmeli”

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, barınma sorunu yaşayan öğrencilerle ilgili konuştu.

CHP’li Demir, “Devlet gençler için çözüm üretmeli”

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, barınma sorunu yaşayan öğrencilerle ilgili konuştu. Barınmanın en temel hak olduğunu vurgulayan Demir, devletin gençler için sorun değil çözüm üreten merci olması gerektiğini söyledi.

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla üniversite öğrencilerinin en büyük problemlerinden biri barınma oldu. Yüksek kira ve yurt ücretleri nedeniyle hala yerleşecek bir yer bulamayan öğrenciler “Barınamıyoruz Hareketi” başlattı. CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, aynı sorunu Fethiye’de de yaşayan öğrencilerin de yaşadığını dile getirdi.

 

“İKTİDAR TIPKI DİĞER SORUNLAR GİBİ BUNU DA ÇÖZEMİYOR”

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir açıklamasında, “Yıllardır iktidarın yaptığı tek şey bir kaşık öğrenciye, emekliye, memura verip bunları zamlarla kepçe kepçe almak ve akabinde vatandaşlara ‘gözünüze dizinize dursun’ diye hadsizce hakaret etmek. Yıllardır bu iktidarın yaptığı tek şey tarikatlara yurtlar üzerinden peşkeş çekmek ve öğrencileri tarikatların pençesine bırakmak. Her yere gerekli olup olmamasına bakmaksızın külliye diken, şatafat ve gösteri içinde boğularak saraylar diken bu iktidar, gençlerimizin barınma sorununa, tıpkı diğer konularda olduğu gibi çözüm bulamıyor. Tüm vatandaşların en temel hakkı olan barınma hakkına karşı devlet çözüm yolu bulmalı ve buna yönelik protesto gerçekleştiren gençlerimizin kıllarına bile zarar verecek girişimlerden kaçınılmalı” dedi.