SEYDİKEMER TÜRK
Giriş Tarihi : 01-06-2021 17:44   Güncelleme : 01-06-2021 17:44

ÇED toplantısı 15 Haziran’da

ÇED toplantısı 15 Haziran’da

ÇED toplantısı 15 Haziran’da

Seydikemer’de yapılması planlanan Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi projesinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu toplantısının 15 Haziran Salı günü yapılacağı bildirildi.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın proje sahipliğini yaptığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmasının ÇED raporu toplantısı 15 Haziran Salı günü saat 14.00’de; Çobanisa Mahallesi Köy Kahvesi’nde yapılacak. Akçevre Çevre Danışmanlık Ormancılık Madencilik Müşavirlik Harita San. Tic. Ltd. Şti. tarafından hazırlanacak rapor hakkında vatandaşların görüş ve önerileri alınacak.

Konu hakkında yapılan açıklamada, “Seydikemer’e bağlı Çobanisa Mahallesi’nde, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi projesinin yapılması ve işletilmesi planlanmaktadır. Söz konusu proje için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince belirtilen saatte faaliyetle ilgili halkı bilgilendirmek görüş ve önerilerini almak için halkın katılımı toplantısı yapılacaktır” dedi.