KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 20-09-2021 19:35   Güncelleme : 21-09-2021 14:59

ÇAMELİ, GÜLYÜZ’ÜN GÖZÜYLE’DE TANITILACAK

ÇAMELİ, GÜLYÜZ’ÜN GÖZÜYLE’DE TANITILACAK

ÇAMELİ, GÜLYÜZ’ÜN GÖZÜYLE’DE TANITILACAK

19 yıldır Fethiye ve yöresinin köylerini tanıtan program Gülyüz’ün Gözüyle, dışarıya açılıyor. MTürk TV ekranlarında, yepyeni bölümleriyle ekrana gelecek olan programın çekimleri Denizli’nin Çameli ilçesi ve mahallelerinde devam ediyor.

Uzun yıllar Fethiye’nin kanallarında, Fethiye ve Seydikemer’in köylerini, mahallelerini gezerek tanıtan Gülyüz Yurdagül Sırt, yepyeni bölümlerini, MTürk TV için çekiyor. Gülyüz’ün Gözüyle adlı programla bundan böyle, yepyeni köy ve mahallelere yelken açan Yurdagül, Denizli’nin Çameli ilçesine bağlı mahalleleri de ekranlara getirecek. “ Denizli’ye açılmamızın yanı sıra, çevre ilçelere de tanıtım için gideceğiz. Bunların başında Dalaman, Ortaca, Köyceğiz gibi Sakar altı dediğimiz bölgeler de bulunuyor” diyen program sunucusu Gülyüz Yurdagül Sırt, gidilen yörelerin özellikle tarihi, kültürel ve sosyal yapısını bölge insanıyla birlikte yansıtacaklarını vurguladı.

MTÜRK TV ÇAMELİ’NDE

Denizli’nin Çameli ilçesine program hazırlığı için giden Gülyüz Yurdagül Sırt, Çameli’nin tüm mahalleleriyle birlikte olağanüstü bir tarihe ve kültürel zenginliğe sahip olduğunu belirtti. Sunucu Yurdagül “Çameli’ye çekim hazırlıkları için geldik. Bizim burada keşfettiklerimizin bizde kalmamasını, bu güzellikleri bir bütün olarak tüm ülke ve dünyayla paylaşmayı istiyoruz. O yüzden Çameli ilçesi ve mahallelerini tek tek gezip göreceklerimizi, yaşayacağımız güzel kareleri, izleyicilerimize aktarmayı dört gözle bekliyoruz. Burası, doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve kültürel yapısıyla o kadar zengin ki, bir bölümle Çameli’yi bitirmek bu yöreye haksızlık olur. Hatta bunun için MTürk TV olarak bir de ofis açmayı hedefliyoruz. Bunun için de çalışmalar başladı. En yakın zamanda Çameli’nin de dünyaya açılan bir kanalı olacak diyebiliriz” dedi.

“HEM TANITIYORUZ, HEM GÜLDÜRÜYORUZ”

Bölgesel olan bu programın Sosyal medyada oldukça beğeni topladığını dile getiren Yurdagül Sırt “ Programın özellikle kamera arkalarını iki yıldır sosyal medyada paylaşıyorum ve inanılmaz bir izlenme oluyor. Kamera arkaları, yeni bölümlerde de çıkacak ve ayrıca bunları paylaşmaya devam edeceğiz. İnsanlarımız şu yaşam şartlarında artık gülmeyi unutur oldu. Kamera Arkalarıyla yüzlere, biraz da olsa gülümseme verebiliyorsak, ne mutlu bizlere. Aslında Gülyüz’ün Gözüyle, sosyal anlamda iki işlevi de yerine getiriyor. Program kısmı; gidilen köyün geleneğini, kültür ve tarihi zenginliklerini yansıtırken kamera arkası da biraz gülüp güldürmeyi hedefliyor. Bizler, halkımıza en iyi şekilde, en güzel programları sunmaya devam edeceğiz. Yeter ki izleyicilerimiz, sosyal medyamızı takip etmeyi, YouTube kanalımıza abone olmayı unutmasın” diye konuştu.