GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-06-2021 11:19   Güncelleme : 23-06-2021 11:19

Burhan, “İHA Muhabirine saldırıyı kınıyoruz”

Burhan, “İHA Muhabirine saldırıyı kınıyoruz”

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan ve yönetim kurulu, İhlas Haber Ajansı Muhabiri Mustafa Uslu’yu destek olmak için dernek merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.

Görevini yapan bir basın emektarının kafasının ve gözünün kırılmasının vahşet olduğunu dile getiren Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, “İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın korumaları yargı önünde hesap vermelidir.Sayın Lütfü Türkkan muhabir arkadaşımızdan özür dilemelidir” dedi.

Her fırsatta basın özgürlüğü diyenlerin bir muhabire şiddet uygulamasının iki yüzlülük olduğunu belirten Dernek Başkanı Burhan, “Temiz medya istiyoruz... Son günlerde basın mensuplarının ismi çetelerle, karanlık adamlarla anılıyor. Bu konuda iktidar ve muhalefeti destekleyen medya kuruluşları ve tüm medya mensupları temiz ve ahlaklı olmalıdır. İktidarı suçlayan medya kuruluşlarına eleştirenlere bir sorum var. Sayın Yılmaz Özdil bir TV kuruluşunun Sezgin Baran Korkmaz’dan para aldığını söyledi. Sayın Uğur Dündar’ı itham etti. Sayın Dündar ben para almadım dedi. Kim burada doğru söylüyor. Ayrıca 28 Şubat sürecinde banka hortumlayan medya kuruluşlarında araştırılsın. Yine PKK ve bölücü medya kuruluşlarına destek veren yabancı kuruluşlarda incelenmelidir” diye konuştu