FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 26-04-2021 16:03   Güncelleme : 26-04-2021 16:03

“Ben Okuyorum Dünyam Büyüyor”

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan ilk ve ortaokul öğrencileri düzeyinde düzenlenen “Ben Okuyorum Dünyam Büyüyor”kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

“Ben Okuyorum Dünyam Büyüyor”

 

 

Fethiye Kaymakamlık binasında önünde bulunan Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen etkinlik Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Maarif Müfettişleri Turgut Tekeli ve Mehmet Kırma, Şube Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile velilerin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle ülkemizde eğitim öğretim bir süreden bu yana çevrimiçi olarak devam etmektedir. Bu süreçte öğrencilerimize destek olmak, onların yanında olmak amacıyla Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü online bir yarışma düzenledi.

“Ben Okuyorum, Dünyam Büyüyor” kitap okuma yarışması ile öğrencilere kitap okumayı, farklı dünyaları keşfedip kendi dünyalarını zenginleştirmek amacıyla hazırlandı.

 

Öğrenciler tarafından ilgiyle karşılanan yarışmaya ilkokul 2, 3, 4; ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf kademelerinden yaklaşık 3 bin öğrencinin katıldığı bildirildi. Her sınıf seviyesinde belirlenen 4 kitap öğrenciler tarafından okundu ve her bir kitaptan sonra katılımcılar çevrim içi sınava katıldı.

 

Ödül töreninden ilk olarak Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya bir konuşma yaptı. Kaya, “Dinimizin ilk emri olan ‘Oku’; Fethiye’ye yakışır bir şekilde uygulanabiliyor olmasından dolayı çok mutluyum. Bu yarışmanın ötesinde ilçemizde ve çevremizde okuma oranının yüksek olduğunu gözlemliyoruz. Uzaktan eğitim sürecinde çocuklarımız çok sıkıldı ve boş vakitleri oldu. Bu zamanı değerlendirebilmek adına, arkadaşlarımızla birlikte bu projeyi hayata geçirdik. Beklediğimizin üstünde bir talep oldu. Birincilileri belirlemede büyük zorluk yaşadık. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Katılımcılarımıza ve proje ekibimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Konuşmanın ardından öğrencilere hediyeleri Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Maarif Müfettişleri Turgut Tekeli ve Mehmet Kırma, şube müdürleri ile diğer ilgililer tarafından takdim edildi. Dereceye giren öğrencilere bisiklet, kaykay, scotter, oyuncak ve çeşitli hediyeler; öğrencilerin sınıf öğretmenlerine de teşekkür plaketleri sunuldu.

AYFER KURT