SPOR
Giriş Tarihi : 27-05-2021 17:33   Güncelleme : 27-05-2021 17:33

Basketbol takımının başına Demir mi geliyor?

Basketbol takımının başına Demir mi geliyor?

Basketbol takımının başına Demir mi geliyor?

Geçtiğimiz sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, ligi 15. sırada tamamlarken; Türkiye Basketbol Ligi’ne düşmüştü. Şimdi konuşulan diğer bir husus da yeni yönetimin nasıl şekilleneceği...

Ortaya atılan iddialara göre kulübün başına CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’in geçeceği konuşuluyor. LH Fethiye Belediyespor’un, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düşme konusunda alacağı karar doğrultusunda yeni sezon planlamasına başlayacağı öğrenildi. Basketbol Süper Ligi’nde oynadığı 30 maçta 21 mağlubiyet ve 9 galibiyet elde eden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, 39 puanda ile TBL’ye düşmüştü.

Bu sezon pandemi nedeniyle maçlar seyircisiz oynanırken, Fethiye’de basketbola olan ilgi her geçen gün artıyor. Şimdi gözler Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’un yeni yönetiminde... Ortaya atılan iddalara göre basketbol takımının başkanlığına CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’in getirileceği konuşuluyor.

Ortaya atılan bir diğer iddiaya göre kulübün başına CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’in geçmesi ile birlikte geçtiğimiz sezon başarısız sonuçlar alarak; takımın TBL’ye düşmesinde en büyük etkenlerden birisi olduğu öne sürülen ve sözleşmesi halen devam eden Başantreör Alkım Ay ile devam edilmesi bekleniyor.