GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-09-2021 17:24   Güncelleme : 29-09-2021 17:24

Başkan Uzundemir ve MHP’liler basınla buluştu

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP Ortaca İlçe Başkanı Kaan Çakır, MHP İl ve İlçe Yönetimi ile MHP’li Belediye Meclis Üyelerinin katılımı ile basınla buluştu.

Başkan Uzundemir ve MHP’liler basınla buluştu

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP Ortaca İlçe Başkanı Kaan Çakır, MHP İl ve İlçe Yönetimi ile MHP’li Belediye Meclis Üyelerinin katılımı ile basınla buluştu.

MHP Ortaca İlçe Başkanı Kaan Çakır ile MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz’ın konuşma yaptığı toplantıda açıklamalarda bulunan Başkan Uzundemir; son zamanlardaki gündemi değerlendirirken, CHP’yi eleştirdi. Başkan Uzundemir açıklamasında Ortaca Belediyespor, Bahçelievler’de yeşil alana yapılan kaçak mescit ve Sarıgerme tesisleri ile ilgili bilgiler aktardı.

İlk olarak konuşan MHP Muğla Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Dr. Ferhat Yüksel, “Ortaca’da 914 önce başladığımız hizmet yolculuğunun değerlendirmesi için bir aradayız. Bu süreçte yaptığımız çalışmalar ve hayata geçirilecek olan projeleri konuşacağız. Önümüzdeki seçime kadar çalışmalarımıza ve hizmetlerimize aralıksız devam edeceğiz. Şu anda yolun yarısındayız. İnşallah yapamadıklarımızı kalan süreçte birlik olarak, belediye başkanımızın arkasında durarak Ortaca’yı daha yaşanılabilir hale getireceğiz” ifadelerini kullandı.

MHP Ortaca İlçe Başkanı Kaan Çakır konuşmasında, “Milliyetçi Hareket Partisi Ortaca İlçe Başkanlığı olarak, yarım asırlık siyasi bir hareketin temsilcileriyiz. Milliyetçi Hareket Partisi, 5 bin ülkücü şehit vermiş; bayrağı daha yükseklere taşıyabilmek adına canından geçmiş neferleriyiz. İnşallah partimiz kir, toz, leke götürmeden bu bayrağı daha da yukarılara taşıyacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bir dava partisiyiz. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in gösterdiği yolda, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin önderliğinde, il başkanlığımızın emrinde mücadelemize her zaman devam edeceğiz” şeklinde ifadeler kullandı.

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, “Pandemi tüm dünyayı sağlık açısından olduğu gibi ekonomik anlamda da vurdu. Bu süreçte hizmet sektöründe çalışmak ve insanları memnun etmek çok zor. Büyükşehir yasası ile ilçe gelirlerinin düştü. Eğer siz ekonomiyi, zamanı ve insanı yönetemezseniz, bir sonraki gelen belediye başkanının önünü kapatırsınız. Bir belediye borçlarını ve maaşlarını ödeyebiliyorsa ve ufak da olsa hizmet sunabiliyorsa başarılıdır. Biz şu ana kadar tüm hizmetlerimizi tasarruflarla ve ekonomimizi dengede tutarak yapmaya çalışıyoruz. Daha önceki açıklamalarımda da söyledim, tek eksimiz belediyeyi 23 milyon TL borç ile devraldık. 30 milyon da borcumuz vardı. 2,5 yılda 23 milyon TL borcu sıfırladık. 35 milyon TL’lik yatırım yaptık, 20 milyon TL’lik de bekleyen yatırımımız var. Kısa bir süre başlayacağız. Adalet Sarayı için yer tahsisi gerçekleştirdik. Bunun yanında okullar için 120 dönüm yer tahsisi yapıldı. Okullarımızı şehir merkezinden alarak, bir yerde toplamak için çalışmaya başladık” diye konuştu.

Açıklamalarını sürdüren Başkan Uzundemir, “Basın mensupları olarak sizler elinizden geleni yapıyorsunuz. Fakat doğru kanıtlanmayan haberleri yapmayınız. Ben ve ekibim Ortaca halkına hizmet edebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ama asılsız haberler hepimizi üzüyor. Futbol kulübü ve kaçak mescit ile ilgili çok üzerime gelindi. Daha sonra bu konular ve Sarıgerme ile ilgili bir açıklama yapacağım. Halkımızın tepkileri nedeniyle o pankartı asmak zorunda kaldık. Kimseyi rencide etmek amacıyla asmadık. 2019 yılında büyükşehir belediyesine yazı yazdık. Olmadığı yönünde cevap alınca çalışmalara başladık. 150 metre kala bir boru değişikliği olacağı belirtildi. Bu iş bir türlü bitmeyince MUSKİ Genel Müdürlüğü’nü aradım. Günlerce malzeme bekledik. Daha sonra Sulama Birliği arıklara su verdi. Ardından malzeme geldi fakat suyu kesemediğimiz için biz bu yolu yapamadık. Olayın aslı budur. Kuyubaşı Mahallesi’nde 30-40 evin içme suyu olmadığını MUSKİ’ye söyledim. 3 bin metre boru lazım olduğu bildirildi. Borunun bize gönderilmesi halinde belediye olarak bu konuda yardımcı olacağımızı söyledim. Orman’dan da gerekli izinleri biz aldık. Büyükşehir belediyesiyle işbirliği yaparak, o evlerimize içme suyu sağladık. Bu işi Ortaca Belediyesi işbirliği ile yaptıklarını söylemek bu kadar mı zor? Bu bizi üzüyor. Ortaca halkının rahatça denize girebilmesi için Sarıgerme’de tesis yapıyoruz” dedi.

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, “CHP’li belediyelerin olduğu bölgelerde diğer partilere mensup insanlar da yaşıyor. Cumhur İttifakı dışında belediyelerin getirdiği hangi projeler karşılıksız kalmış? Bazı belediyeler hizmet alamadığını belirterek, muhalefet yapıyor. Bunların hiçbirisi gerçeği yansıtmıyor. Eğer o kişiler AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ile görüşemiyorsa; söylesinler birlikte gideriz” şeklinde konuştu.