TV Program
Giriş Tarihi : 07-10-2021 09:55   Güncelleme : 07-10-2021 09:55

Başkan Uzundemir, “Kimseye verilemeyecek hesabım yok”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Serap Ülkü Özdemir’in sunduğu Gündem Özel programının konuğu Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir oldu. Başkan Uzundemir gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan Uzundemir, “Kimseye verilemeyecek hesabım yok”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Serap Ülkü Özdemir’in sunduğu Gündem Özel programının konuğu Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir oldu. Başkan Uzundemir gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hiç kimseye tolerans tanıma ve peşkeş çekme durumu olmadığının altını çizen Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, göreve geldikleri ilk günden itibaren de önemli tasarruflar yaptıklarına dikkat çekti. Kovid-19 salgınına rağmen proje ve yatırımlarını sürdüklerini söyleyen Başkan Uzundemir, bölgenin turizm anlamında marka değerini arttırabilmek adına çalışmalarının da devam edeceğini vurguladı.

KİMSEYE TOLERANS GÖSTERME VE PEŞKEŞ ÇEKME DURUMUM YOK 

Göreve geldikleri ilk günden itibaren önemli tasarruflar yaptıklarını dile getiren Başkan Uzundemir, “İlk etapta iş programı ile iş makinelerinin akaryakıtından önemli tasarruf yaptık. Sırada gelirleri arttırmak vardı. Belediyecilik ekonomiyi, zamanı ve insanı yönetmektir. Eğer siz bunlardan birini ıskalarsanız, bayrak yarışına giren belediye başkanına iş yapamayan bir belediye bırakırsınız. Gelir arttırma düşüncelerimizden birisi de Sarıgerme’ydi… 2019 yılında geldiğimizde Sarıgerme’de bir lokantamız vardı. 90 gün boyunca ben oradan hiç hesap sormadım. Ortaca Belediyesi’nin hurdalığından 4 araç çıkardım ve şu anda aktif halde. Bir de atıl bir tost makinesi buldum. Temizlettim ve oraya koydum. Burada sadece tost ve içecek satılacağını söyledim. Günlük ciromuz bin TL’ye ulaştı. Daha sonra peyzaj düzenlemesi ve ahşap bir kafeterya yaptık. Dağınık olan bir alanı toparladık ve halkın hizmetine sunduk. Caretta caretta kaplumbağaları ve kum zambaklarının korunması için gerekli önlemler alındı. Bazı yerlerde halk denizden faydalanacak da Ortaca halkı faydalanamayacak mı? Oy veren vermeyen herkes mutlu. Kimseye verilemeyecek hesabım yok. Benim kapım herkese açık. Hizmet yapabilmek için inandığınız insanlarla çalışmak zorundasınız. Benim kimseye tolerans gösterme ve peşkeş çekme durumum yok” şeklinde konuştu.

HALKIMIZ BANA YETKİ VERDİĞİ SÜRECE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİM

Pandemiye rağmen proje ve yatırımlarını sürdürdüklerini kaydeden Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, “Halkımız bana yetki verdiği sürece hizmet etmeye devam edeceğim. Sefer bizden zafer Allah’tan… Eğer gidersem de gönlüm rahat, halkım böyle istemiş deyip sineye çekerim. Pandemiye rağmen proje ve yatırımlardan vazgeçmedik. Geçtiğimiz günlerde bir motosiklet festivali yaptık. Türkiye genelinden 600 motosikletli ilçemize geldi. Turizme katkı değer sağlamak adına çalışmalarımız devam edecek. Hedefim 4 milyon turist. Araç muayene istasyon yerini bedavaya verdik. Şu anda haftalık 240 araç muayeneden geçiyor. Bu birçok aracın ilçe dışına çıkmasına engel oldu. Bu karar meclisten oybirliği ile kabul edildi. Burada zamandan ve ekonomiden tasarruf var. Denizde bir damla da olsa ben halkımız için bir hizmete imza attım. Biz mücadelemize devam edeceğiz. Ortaca’yı ve halkımı çok seviyorum. Sosyal medyada yer alan söylentilere itibar etmeyiniz. Kafanıza takılan ne varsa bana sorun. Ben sizin yüzünüzü kara çıkaracak hiçbir karar almam” dedi.